W maju uczniowie klas I-III LO i I-II Technikum wzięli udział w "Konkursie wiedzy o krajach anglo-, niemieckojęzycznych i Rosji" zorganizowanym przez nauczycieli języków obcych. Konkurs składał się z dwóch etapów: do I etapu klasowego przystąpili wszyscy uczniowie. Wyłonieni laureaci z danych klas sprawdzali swoją wiedzę kulturoznawczą w etapie szkolnym.

„Gdzieś w każdym z nas
Jest dziecka ślad
Małe szczęścia i ich smak...”

PAMIĘTAJ !!! 

KAŻDY ma prawo do poszanowania swojej godności. JEŚLI sam/a doznajesz krzywdy lub jesteś świadkiem krzywdzenia innego ucznia, to NATYCHMIAST powiedz o tym komuś dorosłemu: dyrektorowi szkoły, wychowawcy, nauczycielowi, innemu dorosłemu, który jest dostępny na terenie szkoły !!! 

  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111 
  • Całodobowa infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli: 800 080 222 
  • Dziecięcy telefon zaufania, prowadzony przez Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12
  • Policyjny telefon zaufania: 800 120 226
  • Niebieska linia dla ofiar przemocy w rodzinie: 800 120 002

Dokumenty dotyczące standardów ochrony małoletnich przed krzywdzeniem możesz pobrać, klikając w linki:

wersja skrócona dla uczniów (STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W ZESPOLE SZKÓŁ IM. GENERAŁA FRANCISZKA KAMIŃSKIEGO W ADAMOWIE) 

wersja pełna (STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W ZESPOLE SZKÓŁ IM. GENERAŁA FRANCISZKA KAMIŃSKIEGO W ADAMOWIE)

Projekt pt. "Jakim powietrzem oddychamy? – Porosty jako bioindykatory jakości powietrza. Badanie stanu czystości powietrza w Gminie Adamów za pomocą skali porostowej" był realizowany przez uczniów klasy II technikum w okresie od grudnia 2023 do kwietnia 2024 roku. W ramach zajęć informacyjnych uczniowie zgłębili wiedzę nt. porostów, poznali budowę i rodzaje plech oraz ich znaczenie. Zapoznali się ze skalą porostową. W kolejnym etapie wyruszyli w teren, odwiedzając różne miejsca w Gminie Adamów. Badania polegały na zebraniu próbek plech porostów i wykonaniu ich zdjęć.

W dniu 25 kwietnia 2024 roku miała miejsce wycieczka do Lublina, w której uczestniczyła klasa IA z wychowawcą i p. M. Szczepaniak. Młodzież miło spędziła czas w escape room, gdzie integrowali się poprzez zabawę i rozwiązywanie zagadek w czterech pokojach: ''Psychiatryk'', ''Diabelski cyrk'', ''Grobowiec faraona'', ''Klątwa Majów''. Wszystkie grupy świetne poradziły sobie z odszukaniem rozwiązania i wyjściem ze wskazanych miejsc.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie zapraszają 19 kwietnia 2024 r. uczniów klas ósmych szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli na Dzień Otwarty. 

W roku szkolnym 2024/25 Zespół Szkół w Adamowie oferuje naukę w: liceum ogólnokształcącym, technikum w zawodzie leśnik oraz w branżowej szkole I stopnia w zawodach: fryzjer, kucharz i w klasie wielozawodowej.

11 kwietnia 2024 r. w Sali Konferencyjnej im. Jan Pawła II w Łukowie, odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. ? Do turnieju przystąpiło 15 osób. Turniej składał się z dwóch etapów. Do turnieju przystąpiło 15 osób. Turniej składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy były to eliminacje pisemne, które zakończył się wyłonieniem finalistów. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Wileński (IV miejsce), oraz Emilia Bogusz (VII miejsce).

W dniach 4-5 kwietnia 2024 r., w I LO w Łukowie odbyły się Finały Powiatu Łukowskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców. Zawody te były kolejną imprezą organizowaną przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Łukowie. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta uplasowali się na V miejscu. 

W dniu 01 marca 2024 r. w IV LO w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Łukowskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Reprezentacja chłopców w składzie Jan Borkowski  i Kacper Deleżuch, zajęła VII miejsce, natomiast reprezentacja dziewcząt w składzie Roksana Michalak i Łucja Prusak, po zaciętych bojach zajęła IV miejsce. Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Back to top