Znamy już wyniki końcowe konkursu “Geniallne Miejsca”, w którym drużyna z naszej szkoły zakwalifikowała się do ścisłego finału. Finał ten odbył się 17 maja w Światowym Dniu Społeczeństwa Informacyjnego. Spotkanie miało miejsce w Warszawie w Teatrze Ateneum.

Gra "Podróż w czasie po gminie Adamów" opracowana przez Julkę Plewkę, Patrycję Wysokińską, Olę Woźniak i Wiktorię Kucińską (uczennice klasy Ib LO) została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Geniallne Miejsca. Zespół z naszej szkoły zajął I miejsce w województwie lubelskim! Dziewczyny dostały też Złoty Bilet (jako jedna z 6 drużyn z całej Polski) na uroczystość wręczania nagród laureatom. Wyniki konkursu poznaliśmy 27 kwietnia podczas  uroczystego podsumowania regionalnego etapu konkursu, które odbyło się w formie online.

Julia Plewka (IB), Patrycja Wysokińska(1B) i Mateusz Wileński (2A) pracując pod opieka mgr Elżbiety Turskiej przygotowali się do finałowego etapu konkursu „Faces of America”, do którego zakwalifikowali się pisząc esej na temat „Would you like to study at one of American universities? Why/why not?” 21.03. 2023 r nasi uczniowie w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS wśród pozostałych 50 drużyn z całej Polski przystąpili do testu leksykalno-gramatycznego sprawdzającego wiedzę i umiejętności językowe.

Julia Plewka (IB), Patrycja Wysokińska(1B) i Mateusz Wileński (2A) pracując pod opieka mgr Elżbiety Turskiej przystąpili do kolejnej edycji konkursu „Faces of America” i pisząc esej na temat „Would you like to study at one of American universities? Why/why not?” przeszli do drugiego etapu konkursu plasując się na zaszczytnym 15 miejscu.

W poniedziałek 20 lutego 2023 roku w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim najzdolniejsi uczniowie z terenu województwa lubelskiego odebrali dyplomy potwierdzające przyznane stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji i Nauki. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica klasy IV Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionów Chłopskich w Adamowie Oktawia Więckowska, która odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Miło nam poinformować, iż znamy już wyniki konkursu "PROJEKT: SZKOŁA!", który był realizowany w ramach akcji edukacyjnej "Lekcja o Funduszach Europejskich VII" przeprowadzonej w naszej szkole.
Na liście zwycięzców znalazł się projekt napisany przez uczniów i nauczyciela Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie pt. „Czas na relaks".

W dniu 21 czerwca 2022 w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Łukowie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Kreatywnie w przedsiębiorczość”,  w którym udział brali uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Projekt realizowany był o października 2021 r. do czerwca 2022 r. W ramach projektu uczniowie szkolili się w trzech blokach tematycznych: Przedsiębiorczość w Pigułce, Design Thinking, Business Model Canvas oraz zagrali w grę biznesową stymulującą prowadzenie działalności gospodarczej CASHFLOW. 

Dnia 29 kwietnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Łukowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do eliminacji przystąpiło 35 osób w trzech grupach wiekowych. Organizatorem turnieju był Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łukowie przy współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Łukowie. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Marchwicka i Mateusz Wileński.

W wyniku rozgrywek finałowych II miejsce w III kategorii wiekowej (szkoły ponadpodstawowe) po bardzo zaciętej i wyrównanej walce zajął uczeń naszej szkoły Mateusz Wileński.

Uczennica naszej szkoły – Oktawia Więckowska – po dość wymagającym etapie szkolnym, który odbył się 2 marca br., zakwalifikowała się do finału prestiżowego Konkursu Biochemicznego. Konkurs organizowany był już po raz trzynasty przez Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a co ważne nie należy do łatwych i trzeba się na nim wykazać nie lada wiedzą z zakresu biochemii. 

8 kwietnia br. Oktawia wzięła udział w finale wcześniej wspomnianego konkursu, który odbył się na ww. wydziale UMCS-u. Uczestniczyło w nim 50 uczniów ze szkół w całej Polsce. Mimo godzin poświęconych na naukę, tym razem nie udało się zdobyć podium. Cieszy nas jednak fakt, że Oktawia podjęła wyzwanie i zmierzyła się w konkursie o tematyce biologicznej o randze ogólnopolskiej. Wierzymy, że to nie ostatni taki występ konkursowy Oktawii. Życzymy powodzenia na kolejnych konkursach!

Back to top