26 marca młodzież z klas I i II technikum, wraz z panią dyrektor Sylwią Żelazowską, panią Agnieszką Goławską oraz panią Katarzyną Zgorzałek, wybrała się na wycieczkę edukacyjno-integracyjną do Siedlec. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci, ponieważ tego dnia odbyła się druga edycja wydarzenia „Dzień z gospodarką przestrzenną”, organizowanego przez Instytut Rolnictwa i Ogrodnictwa Uniwersytetu w Siedlcach.

Pierwszego dnia wiosny klasa 2T wybrała się w odwiedziny do pracowni preparatorskiej Pana leśniczego Grzegorza Nowakowskiego. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą przy wykonywaniu medalionów zwierząt i preparowaniu poroża. Zainteresowanie wzbudził medalion największej antylopy eland zamieszkującą afrykańską sawannę. Ciekawostką był też renifer niewystępujący w naszej strefie klimatycznej. W prywatnych zbiorach leśniczego uczniowie mogli zobaczyć także gatunki występujące w Polsce, takie jak: jelenie, daniele, sarny, łosie, głuszce, borsuki. Wycieczka była bardzo udana i spotkała się z wielkim entuzjazmem młodzieży.

13 marca br. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Lublin. W programie wycieczki przewidziano: zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku, zajęcia sportowe na lodowisku oraz seans filmowy. Opiekunami młodzieży byli: p. Jagoda Abramek, p. Malwina Golian i p. Magdalena Szczepaniak.

Aby odpowiedzieć na pytanie: Czymże jest praca leśników i architektów bez odpowiedniego sprzętu i maszyn? 8 marca 2024 r. 26 uczniów klasy I i II Technikum wyruszyło na wycieczkę  do Kielc na XXIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO oraz XXIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.

Dnia 21 lutego bieżącego roku odbył się wyjazd na lodowisko ICEMANIA do Lublina. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klasy II Technikum i kilka osób z klas pierwszych. Celem wycieczki było propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, doskonalenie umiejętności łyżwiarskich, integracja grupy oraz dobra zabawa.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” - te wciąż aktualne słowa Stanisława Jachowicza zawarte w wierszu „Wieś” na początku XIX wieku były myślą przewodnią wycieczki szkolnej młodzieży licealnej, która odbyła się 5 grudnia 2023 roku. Nasze pierwsze kroki skierowaliśmy do Zamku Lubelskiego, gdzie zapoznaliśmy się z jego długą i bogatą historią.

21 listopada uczniowie z klas 1A LO, 2B LO, 2A LO wzięli udział w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Siedlec. W czasie wyjazdu obejrzeli oni spektakl teatralny w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego pt. Antygona, odwiedzili Muzeum Regionalne oraz poćwiczyli dość intensywnie w parku trampolin Jumpout.  Młodzież zmęczona, ale zadowolona potwierdziła, że okazji do takiej nauki i integracji musi być więcej. Wraz z młodzieżą w wycieczce udział wzięli opiekunowie: Jagoda Abramek, Magdalena Szczepaniak i Paweł Warpas

W dniu 7 listopada 2023 roku uczniowie Zespołu Szkół w Adamowie uczestniczyli  wraz z opiekunami w wycieczce do Parku Trampolin – Hangar 646 w Warszawie. Celem wyjazdu było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, integracja uczniów oraz rozwijanie zainteresowania sportem. Pobyt w parku Trampolin okazał się niezwykłą lekcją wychowania fizycznego.

23 października br. klasa IT wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Zgorzałek oraz p. Jagodą Abramek wzięła udział w wycieczce integracyjnej do kina HELIOS w Siedlcach na film pt. „Chłopi”.  Ten niesamowity film to animowana adaptacja powieści Władysława Reymonta, za którą pisarz, 99 lat temu, w listopadzie 1924 roku, otrzymał Literacką Nagrodę Nobla.

Back to top