Projekt pt. "Jakim powietrzem oddychamy? – Porosty jako bioindykatory jakości powietrza. Badanie stanu czystości powietrza w Gminie Adamów za pomocą skali porostowej" był realizowany przez uczniów klasy II technikum w okresie od grudnia 2023 do kwietnia 2024 roku. W ramach zajęć informacyjnych uczniowie zgłębili wiedzę nt. porostów, poznali budowę i rodzaje plech oraz ich znaczenie. Zapoznali się ze skalą porostową. W kolejnym etapie wyruszyli w teren, odwiedzając różne miejsca w Gminie Adamów. Badania polegały na zebraniu próbek plech porostów i wykonaniu ich zdjęć.

W dniu 25 kwietnia 2024 roku miała miejsce wycieczka do Lublina, w której uczestniczyła klasa IA z wychowawcą i p. M. Szczepaniak. Młodzież miło spędziła czas w escape room, gdzie integrowali się poprzez zabawę i rozwiązywanie zagadek w czterech pokojach: ''Psychiatryk'', ''Diabelski cyrk'', ''Grobowiec faraona'', ''Klątwa Majów''. Wszystkie grupy świetne poradziły sobie z odszukaniem rozwiązania i wyjściem ze wskazanych miejsc.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie zapraszają 19 kwietnia 2024 r. uczniów klas ósmych szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli na Dzień Otwarty. 

W roku szkolnym 2024/25 Zespół Szkół w Adamowie oferuje naukę w: liceum ogólnokształcącym, technikum w zawodzie leśnik oraz w branżowej szkole I stopnia w zawodach: fryzjer, kucharz i w klasie wielozawodowej.

11 kwietnia 2024 r. w Sali Konferencyjnej im. Jan Pawła II w Łukowie, odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. ? Do turnieju przystąpiło 15 osób. Turniej składał się z dwóch etapów. Do turnieju przystąpiło 15 osób. Turniej składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy były to eliminacje pisemne, które zakończył się wyłonieniem finalistów. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Wileński (IV miejsce), oraz Emilia Bogusz (VII miejsce).

W dniach 4-5 kwietnia 2024 r., w I LO w Łukowie odbyły się Finały Powiatu Łukowskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców. Zawody te były kolejną imprezą organizowaną przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Łukowie. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta uplasowali się na V miejscu. 

W dniu 01 marca 2024 r. w IV LO w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Łukowskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Reprezentacja chłopców w składzie Jan Borkowski  i Kacper Deleżuch, zajęła VII miejsce, natomiast reprezentacja dziewcząt w składzie Roksana Michalak i Łucja Prusak, po zaciętych bojach zajęła IV miejsce. Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

28 lutego 2024 zostało zrealizowane kolejne zadanie w ramach projektu „NAUKOLATEK – Nastoletni Naukowiec”, którego celem był wywiad z Wójtem Gminy Adamów. Nasza grupa badawcza spotkała się z Panem Wójtem Karolem Ponikowskim. Podczas rozmowy uczniowie uzyskali odpowiedź na pytanie: Co robi i może zrobić Gmina, aby zmniejszyć stopień zanieczyszczenia powietrza? Pan Wójt przedstawił działania, jakie podjęły Władze Gminy w celu poprawy jakość powietrza na naszym terenie. Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi Karolowi Ponikowskiemu za poświęcony czas i wyczerpującą wypowiedź, która posłuży nam w realizacji kolejnych zadań. Dziękujemy!

W poniedziałek 18.12.2023r. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami - WYWIADÓWKA. Zebranie rozpocznie się krótkim spotkaniem z Panią Dyrektor na łączniku. Następnie odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach:

  • Ia - Barbara Walo - 104
  • IIa - Jarosław Szczepaniak - 110
  • IIb - Jagoda Abramek - i.02
  • IIIa - Elżbieta Turska - 107
  • IVa - Andrzej Wiśniewski - 106
  • IT - Katarzyna Zgorzałek - i.12
  • IIT - Patryk Nowicki (w zastępstwie Sylwia Żelazowska) - 30
  • IBSI - Agnieszka Goławska - i.15
  • IIBSI - Marta Orzyłowska - i.17
  • IIIBSI - Karol Ochnik (w zastępstwie Katarzyna Jodełka) - i.13

Ależ była zabawa! W czwartek 30 listopada młodzież w internacie wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Goławską zorganizowała wieczór andrzejkowy. Uczniowie mieli okazję poznać tradycyjne wróżby andrzejkowe. Wróżba z butami nie wymaga wielu przygotowań. Ustawia się je rzędem, czyj but pierwszy przejdzie przez próg, ta osoba w następnym roku może spodziewać się ślubu.

Back to top