Dnia 21 lutego bieżącego roku odbył się wyjazd na lodowisko ICEMANIA do Lublina. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klasy II Technikum i kilka osób z klas pierwszych. Celem wycieczki było propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, doskonalenie umiejętności łyżwiarskich, integracja grupy oraz dobra zabawa.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” - te wciąż aktualne słowa Stanisława Jachowicza zawarte w wierszu „Wieś” na początku XIX wieku były myślą przewodnią wycieczki szkolnej młodzieży licealnej, która odbyła się 5 grudnia 2023 roku. Nasze pierwsze kroki skierowaliśmy do Zamku Lubelskiego, gdzie zapoznaliśmy się z jego długą i bogatą historią.

21 listopada uczniowie z klas 1A LO, 2B LO, 2A LO wzięli udział w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Siedlec. W czasie wyjazdu obejrzeli oni spektakl teatralny w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego pt. Antygona, odwiedzili Muzeum Regionalne oraz poćwiczyli dość intensywnie w parku trampolin Jumpout.  Młodzież zmęczona, ale zadowolona potwierdziła, że okazji do takiej nauki i integracji musi być więcej. Wraz z młodzieżą w wycieczce udział wzięli opiekunowie: Jagoda Abramek, Magdalena Szczepaniak i Paweł Warpas

W dniu 7 listopada 2023 roku uczniowie Zespołu Szkół w Adamowie uczestniczyli  wraz z opiekunami w wycieczce do Parku Trampolin – Hangar 646 w Warszawie. Celem wyjazdu było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, integracja uczniów oraz rozwijanie zainteresowania sportem. Pobyt w parku Trampolin okazał się niezwykłą lekcją wychowania fizycznego.

23 października br. klasa IT wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Zgorzałek oraz p. Jagodą Abramek wzięła udział w wycieczce integracyjnej do kina HELIOS w Siedlcach na film pt. „Chłopi”.  Ten niesamowity film to animowana adaptacja powieści Władysława Reymonta, za którą pisarz, 99 lat temu, w listopadzie 1924 roku, otrzymał Literacką Nagrodę Nobla.

We wtorek, 10 października 2023 r. w Radzyniu Podlaskim odbyła się II Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów. Wzięło w niej udział 430 uczniów z 18 szkół z terenu naszej diecezji. Byli wśród nich uczniowie klasy 4A z naszego liceum ogólnokształcącego, razem z opiekunami: Ks. Mateuszem Paskiem i Panią Teresą Kwiatkowską.

27 kwietnia br. w ramach obchodów 232 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja  młodzież  Powiatu Łukowskiego wzięła udział w VI Pieszym Rajdzie 3 Majowym po Rezerwacie Jata. Ponadto obecni byli przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych mediów, nauczyciele, zaproszeni goście i organizatorzy wydarzenia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IT i IIA wraz z opiekunami p. Pawłem Warpasem i  p. Agnieszką Goławską.

Tegoroczni maturzyści odnowili tradycję i w dniu 12 kwietnia 2023r. odbyli pielgrzymkę na Jasną Górę, której przewodniczył ksiądz Mateusz Pasek wraz z wychowawczynią panią Barbarą Walo. Wielu z nich po raz pierwszy odwiedziło to miejsce, aby przed cudownym obrazem Matki Bożej podziękować za dotychczasowe łaski i prosić o właściwy wybór drogi życiowej.

W dniu 15 marca 2023 roku, uczniowie klasy II a LO wraz z wychowawczynią Elżbietą Turską oraz opiekunem panią Magdaleną Szczepaniak udała się na wycieczkę szkolną do muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Back to top