11 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Adamowie wzięła udział w wyjeździe studyjnym do Rezerwatu Jata. Wyjazd był nagrodą za zajęcie II miejsca w konkursie „Młodzież na Szlaku Ziemi Łukowskiej – test wiedzy o walorach turystycznych obszaru LGD RAZEM”.

Londyn – dawna stolica imperium, to miasto, w którym jest wszystko, co życie ma najlepszego, jak mawiał Samuel Johnson, brytyjski pisarz i leksykograf. To miejsce, które od czasów rzymskiego Londinium po współczesne the City niezmiennie przyciąga i fascynuje turystów, gdzie nowoczesność spotyka się z wielowiekową tradycją. 

Grupa uczniów liceum i technikum w Adamowie również zapragnęła sprawdzić, co takiego ma w sobie ten Londyn, że wszyscy chcą tam jechać i w dniach 20-24 kwietnia 2024 r. udaliśmy się na 5-dniową wycieczkę do stolicy Wielkiej Brytanii, który już pierwszego dnia przywitał młodych ludzi piękną, słoneczną pogodą.

25 kwietnia br. w ramach obchodów 233 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja  młodzież  Powiatu Łukowskiego wzięła udział w VII Pieszym Rajdzie 3 Majowym po Rezerwacie Jata. Ponadto obecni byli przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych mediów, nauczyciele, zaproszeni goście i organizatorzy wydarzenia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IIB i IIT wraz z opiekunami p. Pawłem Warpasem i  p. Jagodą Abramek. 

26 marca młodzież z klas I i II technikum, wraz z panią dyrektor Sylwią Żelazowską, panią Agnieszką Goławską oraz panią Katarzyną Zgorzałek, wybrała się na wycieczkę edukacyjno-integracyjną do Siedlec. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci, ponieważ tego dnia odbyła się druga edycja wydarzenia „Dzień z gospodarką przestrzenną”, organizowanego przez Instytut Rolnictwa i Ogrodnictwa Uniwersytetu w Siedlcach.

Pierwszego dnia wiosny klasa 2T wybrała się w odwiedziny do pracowni preparatorskiej Pana leśniczego Grzegorza Nowakowskiego. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą przy wykonywaniu medalionów zwierząt i preparowaniu poroża. Zainteresowanie wzbudził medalion największej antylopy eland zamieszkującą afrykańską sawannę. Ciekawostką był też renifer niewystępujący w naszej strefie klimatycznej. W prywatnych zbiorach leśniczego uczniowie mogli zobaczyć także gatunki występujące w Polsce, takie jak: jelenie, daniele, sarny, łosie, głuszce, borsuki. Wycieczka była bardzo udana i spotkała się z wielkim entuzjazmem młodzieży.

13 marca br. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Lublin. W programie wycieczki przewidziano: zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku, zajęcia sportowe na lodowisku oraz seans filmowy. Opiekunami młodzieży byli: p. Jagoda Abramek, p. Malwina Golian i p. Magdalena Szczepaniak.

Aby odpowiedzieć na pytanie: Czymże jest praca leśników i architektów bez odpowiedniego sprzętu i maszyn? 8 marca 2024 r. 26 uczniów klasy I i II Technikum wyruszyło na wycieczkę  do Kielc na XXIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO oraz XXIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.

Dnia 21 lutego bieżącego roku odbył się wyjazd na lodowisko ICEMANIA do Lublina. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klasy II Technikum i kilka osób z klas pierwszych. Celem wycieczki było propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, doskonalenie umiejętności łyżwiarskich, integracja grupy oraz dobra zabawa.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” - te wciąż aktualne słowa Stanisława Jachowicza zawarte w wierszu „Wieś” na początku XIX wieku były myślą przewodnią wycieczki szkolnej młodzieży licealnej, która odbyła się 5 grudnia 2023 roku. Nasze pierwsze kroki skierowaliśmy do Zamku Lubelskiego, gdzie zapoznaliśmy się z jego długą i bogatą historią.

Back to top