Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

W maju uczniowie klas I-III LO i I-II Technikum wzięli udział w "Konkursie wiedzy o krajach anglo-, niemieckojęzycznych i Rosji" zorganizowanym przez nauczycieli języków obcych. Konkurs składał się z dwóch etapów: do I etapu klasowego przystąpili wszyscy uczniowie. Wyłonieni laureaci z danych klas sprawdzali swoją wiedzę kulturoznawczą w etapie szkolnym.

„Gdzieś w każdym z nas
Jest dziecka ślad
Małe szczęścia i ich smak...”

PAMIĘTAJ !!! 

KAŻDY ma prawo do poszanowania swojej godności. JEŚLI sam/a doznajesz krzywdy lub jesteś świadkiem krzywdzenia innego ucznia, to NATYCHMIAST powiedz o tym komuś dorosłemu: dyrektorowi szkoły, wychowawcy, nauczycielowi, innemu dorosłemu, który jest dostępny na terenie szkoły !!! 

  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111 
  • Całodobowa infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli: 800 080 222 
  • Dziecięcy telefon zaufania, prowadzony przez Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12
  • Policyjny telefon zaufania: 800 120 226
  • Niebieska linia dla ofiar przemocy w rodzinie: 800 120 002

Dokumenty dotyczące standardów ochrony małoletnich przed krzywdzeniem możesz pobrać, klikając w linki:

wersja skrócona dla uczniów (STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W ZESPOLE SZKÓŁ IM. GENERAŁA FRANCISZKA KAMIŃSKIEGO W ADAMOWIE) 

wersja pełna (STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W ZESPOLE SZKÓŁ IM. GENERAŁA FRANCISZKA KAMIŃSKIEGO W ADAMOWIE)

Projekt pt. "Jakim powietrzem oddychamy? – Porosty jako bioindykatory jakości powietrza. Badanie stanu czystości powietrza w Gminie Adamów za pomocą skali porostowej" był realizowany przez uczniów klasy II technikum w okresie od grudnia 2023 do kwietnia 2024 roku. W ramach zajęć informacyjnych uczniowie zgłębili wiedzę nt. porostów, poznali budowę i rodzaje plech oraz ich znaczenie. Zapoznali się ze skalą porostową. W kolejnym etapie wyruszyli w teren, odwiedzając różne miejsca w Gminie Adamów. Badania polegały na zebraniu próbek plech porostów i wykonaniu ich zdjęć.

W dniu 25 kwietnia 2024 roku miała miejsce wycieczka do Lublina, w której uczestniczyła klasa IA z wychowawcą i p. M. Szczepaniak. Młodzież miło spędziła czas w escape room, gdzie integrowali się poprzez zabawę i rozwiązywanie zagadek w czterech pokojach: ''Psychiatryk'', ''Diabelski cyrk'', ''Grobowiec faraona'', ''Klątwa Majów''. Wszystkie grupy świetne poradziły sobie z odszukaniem rozwiązania i wyjściem ze wskazanych miejsc.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie zapraszają 19 kwietnia 2024 r. uczniów klas ósmych szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli na Dzień Otwarty. 

W roku szkolnym 2024/25 Zespół Szkół w Adamowie oferuje naukę w: liceum ogólnokształcącym, technikum w zawodzie leśnik oraz w branżowej szkole I stopnia w zawodach: fryzjer, kucharz i w klasie wielozawodowej.

11 kwietnia 2024 r. w Sali Konferencyjnej im. Jan Pawła II w Łukowie, odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. ? Do turnieju przystąpiło 15 osób. Turniej składał się z dwóch etapów. Do turnieju przystąpiło 15 osób. Turniej składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy były to eliminacje pisemne, które zakończył się wyłonieniem finalistów. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Wileński (IV miejsce), oraz Emilia Bogusz (VII miejsce).

W dniach 4-5 kwietnia 2024 r., w I LO w Łukowie odbyły się Finały Powiatu Łukowskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców. Zawody te były kolejną imprezą organizowaną przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Łukowie. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta uplasowali się na V miejscu. 

W dniu 01 marca 2024 r. w IV LO w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Łukowskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Reprezentacja chłopców w składzie Jan Borkowski  i Kacper Deleżuch, zajęła VII miejsce, natomiast reprezentacja dziewcząt w składzie Roksana Michalak i Łucja Prusak, po zaciętych bojach zajęła IV miejsce. Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top