Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

W dniu 27 listopada 2023 r. troje uczniów naszej szkoły: Natalia Guzek, Gabriela Zięba oraz Łukasz Marcinek wzięli udział w finałowej rozgrywce XI Lubelskiego Konkursu Statystyczno-Demograficznego Sigma Kwadrat organizowanego przez Urząd Statystyczny w Lublinie, Narodowy Bank Polski oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. W pierwszym etapie konkursu uczniowie charakteryzowali czytelnictwo w naszej szkole na podstawie badania ankietowego. Praca była na wysokim poziomie i zapewniła grupie awans do finałowej rozgrywki w Lublinie.

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 2B: Natalia Guzek, Gabriela Zięba oraz Łukasz Marcinek zostali zakwalifikowani do finału XI Lubelskiego Konkursu Statystyczno-Demograficznego Sigma Kwadrat. W pierwszym etapie konkursu nasi uczniowie pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości Pani Justyny Wolskiej wykonywali zadanie z zakresu statystyki i demografii, wybrane spośród zadań wskazanych przez organizatorów. Przygotowali i przeprowadzili badanie ankietowe, na podstawie którego dokonali charakterystyki czytelnictwa uczniów naszej szkoły.

Te słowa, wypowiedziane przez Steva Jobsa były mottem projektu edukacyjnego ITGrA, w którym wzięła udział grupa dziewcząt z Liceum Ogólnokształcącego im. BCh. w Adamowie. Wyzwanie było bardzo ambitne. A te bardzo odważne, młode kobiety to: Wiktoria Filipek, Magdalena Marchwicka, Aleksandra Mucha, Julia Plewka, Paulina Sala, Aleksandra Szczepaniak, Patrycja Wysokińska i Julia Zdunek. Opiekunem grupy została pani Teresa Kwiatkowska.

Znamy już wyniki końcowe konkursu “Geniallne Miejsca”, w którym drużyna z naszej szkoły zakwalifikowała się do ścisłego finału. Finał ten odbył się 17 maja w Światowym Dniu Społeczeństwa Informacyjnego. Spotkanie miało miejsce w Warszawie w Teatrze Ateneum.

Gra "Podróż w czasie po gminie Adamów" opracowana przez Julkę Plewkę, Patrycję Wysokińską, Olę Woźniak i Wiktorię Kucińską (uczennice klasy Ib LO) została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Geniallne Miejsca. Zespół z naszej szkoły zajął I miejsce w województwie lubelskim! Dziewczyny dostały też Złoty Bilet (jako jedna z 6 drużyn z całej Polski) na uroczystość wręczania nagród laureatom. Wyniki konkursu poznaliśmy 27 kwietnia podczas  uroczystego podsumowania regionalnego etapu konkursu, które odbyło się w formie online.

Julia Plewka (IB), Patrycja Wysokińska(1B) i Mateusz Wileński (2A) pracując pod opieka mgr Elżbiety Turskiej przygotowali się do finałowego etapu konkursu „Faces of America”, do którego zakwalifikowali się pisząc esej na temat „Would you like to study at one of American universities? Why/why not?” 21.03. 2023 r nasi uczniowie w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS wśród pozostałych 50 drużyn z całej Polski przystąpili do testu leksykalno-gramatycznego sprawdzającego wiedzę i umiejętności językowe.

Julia Plewka (IB), Patrycja Wysokińska(1B) i Mateusz Wileński (2A) pracując pod opieka mgr Elżbiety Turskiej przystąpili do kolejnej edycji konkursu „Faces of America” i pisząc esej na temat „Would you like to study at one of American universities? Why/why not?” przeszli do drugiego etapu konkursu plasując się na zaszczytnym 15 miejscu.

W poniedziałek 20 lutego 2023 roku w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim najzdolniejsi uczniowie z terenu województwa lubelskiego odebrali dyplomy potwierdzające przyznane stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji i Nauki. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica klasy IV Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionów Chłopskich w Adamowie Oktawia Więckowska, która odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Miło nam poinformować, iż znamy już wyniki konkursu "PROJEKT: SZKOŁA!", który był realizowany w ramach akcji edukacyjnej "Lekcja o Funduszach Europejskich VII" przeprowadzonej w naszej szkole.
Na liście zwycięzców znalazł się projekt napisany przez uczniów i nauczyciela Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie pt. „Czas na relaks".

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top