Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

11 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Adamowie wzięła udział w wyjeździe studyjnym do Rezerwatu Jata. Wyjazd był nagrodą za zajęcie II miejsca w konkursie „Młodzież na Szlaku Ziemi Łukowskiej – test wiedzy o walorach turystycznych obszaru LGD RAZEM”.

Londyn – dawna stolica imperium, to miasto, w którym jest wszystko, co życie ma najlepszego, jak mawiał Samuel Johnson, brytyjski pisarz i leksykograf. To miejsce, które od czasów rzymskiego Londinium po współczesne the City niezmiennie przyciąga i fascynuje turystów, gdzie nowoczesność spotyka się z wielowiekową tradycją. 

Grupa uczniów liceum i technikum w Adamowie również zapragnęła sprawdzić, co takiego ma w sobie ten Londyn, że wszyscy chcą tam jechać i w dniach 20-24 kwietnia 2024 r. udaliśmy się na 5-dniową wycieczkę do stolicy Wielkiej Brytanii, który już pierwszego dnia przywitał młodych ludzi piękną, słoneczną pogodą.

25 kwietnia br. w ramach obchodów 233 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja  młodzież  Powiatu Łukowskiego wzięła udział w VII Pieszym Rajdzie 3 Majowym po Rezerwacie Jata. Ponadto obecni byli przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych mediów, nauczyciele, zaproszeni goście i organizatorzy wydarzenia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IIB i IIT wraz z opiekunami p. Pawłem Warpasem i  p. Jagodą Abramek. 

26 marca młodzież z klas I i II technikum, wraz z panią dyrektor Sylwią Żelazowską, panią Agnieszką Goławską oraz panią Katarzyną Zgorzałek, wybrała się na wycieczkę edukacyjno-integracyjną do Siedlec. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci, ponieważ tego dnia odbyła się druga edycja wydarzenia „Dzień z gospodarką przestrzenną”, organizowanego przez Instytut Rolnictwa i Ogrodnictwa Uniwersytetu w Siedlcach.

Pierwszego dnia wiosny klasa 2T wybrała się w odwiedziny do pracowni preparatorskiej Pana leśniczego Grzegorza Nowakowskiego. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą przy wykonywaniu medalionów zwierząt i preparowaniu poroża. Zainteresowanie wzbudził medalion największej antylopy eland zamieszkującą afrykańską sawannę. Ciekawostką był też renifer niewystępujący w naszej strefie klimatycznej. W prywatnych zbiorach leśniczego uczniowie mogli zobaczyć także gatunki występujące w Polsce, takie jak: jelenie, daniele, sarny, łosie, głuszce, borsuki. Wycieczka była bardzo udana i spotkała się z wielkim entuzjazmem młodzieży.

13 marca br. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Lublin. W programie wycieczki przewidziano: zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku, zajęcia sportowe na lodowisku oraz seans filmowy. Opiekunami młodzieży byli: p. Jagoda Abramek, p. Malwina Golian i p. Magdalena Szczepaniak.

Aby odpowiedzieć na pytanie: Czymże jest praca leśników i architektów bez odpowiedniego sprzętu i maszyn? 8 marca 2024 r. 26 uczniów klasy I i II Technikum wyruszyło na wycieczkę  do Kielc na XXIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO oraz XXIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.

Dnia 21 lutego bieżącego roku odbył się wyjazd na lodowisko ICEMANIA do Lublina. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klasy II Technikum i kilka osób z klas pierwszych. Celem wycieczki było propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, doskonalenie umiejętności łyżwiarskich, integracja grupy oraz dobra zabawa.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” - te wciąż aktualne słowa Stanisława Jachowicza zawarte w wierszu „Wieś” na początku XIX wieku były myślą przewodnią wycieczki szkolnej młodzieży licealnej, która odbyła się 5 grudnia 2023 roku. Nasze pierwsze kroki skierowaliśmy do Zamku Lubelskiego, gdzie zapoznaliśmy się z jego długą i bogatą historią.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top