Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2026
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2026

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

23 maja 2026 roku uczniowie technikum o profilu leśnym z Zespół Szkół im. gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie uczestniczyli w rolniczych targach Zielone Agro Show 2026 w Ułężu. Wyjazd był doskonałą okazją zarówno do promocji szkoły, jak i poszerzenia wiedzy uczniów związanej z rolnictwem, leśnictwem oraz nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w pracy w terenie.

Choć w kalendarzu wielkimi krokami zbliża się przerwa wielkanocna i upragniony odpoczynek od szkolnych obowiązków, nasi uczniowie nie zwalniają tempa. Zamiast odliczać dni do świąt w ławkach, postawili na intensywny rozwój i poszerzanie horyzontów. W poniedziałek, 1 kwietnia 2026 roku, uczniowie liceum ogólnokształcącego udali się na wycieczkę edukacyjno-integracyjną do Lublina. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego dalej w naszej szkole projektu edukacyjnego „Edukacja, kwalifikacje i kompetencje w ramach systemu kształcenia ogólnego w Powiecie Łukowskim”. I choć data mogła sugerować primaaprilisowy żart, program wyjazdu był jak najbardziej poważny i niezwykle inspirujący. 

Wycieczka uczniów Technikum przy ZS im. gen. F. Kamińskiego w Adamowie, która odbyła się w dniach 12–13 marca 2026 roku, była bardzo udanym i pełnym wrażeń wydarzeniem edukacyjnym. Wyjazd odbył sie w ramach projektu "Zespół Szkół w Adamowie - profesjonalna szkoła przyszłości".

W dniu 17 grudnia bieżącego roku liczna grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas ZS w Adamowie wzięła udział w wycieczce do Lublina. Myślą przewodnią wyjazdu było hasło: „Wspólnie poza szkołą”. W wydarzeniu uczestniczyło 43 uczniów.

W pierwszej połowie grudnia uczniowie Zespołu Szkół w Adamowie wzięli udział w wyjątkowych wycieczkach do muzeów znajdujących się na terenie powiatu łukowskiego. Wyjazdy odbyły się w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Wyjście z klasą”, którego celem jest popularyzacja wiedzy o historii i kulturze regionu.

3.12.2025 uczniowie czwartej klasy technikum o profilu leśnym z Zespołu Szkół im. gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie odbyli niezwykle wartościowy wyjazd dydaktyczny do Nadleśnictwa Łuków w ramach zajęć praktycznych.

Edukacja młodych ludzi to proces wyjątkowo ważny. Niejednokrotnie może wymagać podjęcia przez szkołę i nauczycieli dodatkowych działań, by lepiej wytłumaczyć uczniom trudne pojęcia i zagadnienia. Właśnie taka też była idea wyjazdu w dniu 20 listopada 2025 roku uczniów naszego technikum – kształcących się w zawodzie technik leśnik oraz technik architektury krajobrazu – oraz zainteresowanych uczniów liceum ogólnokształcącego, na specjalistyczne zajęcia edukacyjne na Uniwersytecie w Siedlcach

Dnia 29.10.2025r. uczniowie Zespołu Szkół w Adamowie wraz z opiekunami Patrykiem Nowickim, Mariuszem Sawickim wybrała się na wycieczkę integracyjną do Lublina, podczas której uczestniczyliśmy w grze w paintball oraz wspólnie obejrzeliśmy film w kinie.

9 października wzięliśmy udział w niezwykle ciekawym wyjeździe do Lublina. Podczas zajęć zorganizowanych przez trenerów parku trampolin Strefa Wysokich Lotów uczniowie mieli okazję zmierzyć się z szeregiem ćwiczeń dostosowanych do ich poziomu i kondycji fizycznej.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top