Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

10 kwietnia br. w murach naszej szkoły po raz kolejny pojawili się wykładowcy i studenci Uniwersytetu w Siedlcach. Jest to oczywiście jeden z elementów i efektów podpisanej 31 marca 2022 r. umowy o współpracy między siedlecką uczelnią a naszą szkołą.

21 marca  obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa – ma na celu podkreślenie unikalności osób z zespołem Downa oraz przypomina o potrzebie ich pełnej akceptacji w społeczeństwie. Zespół Downa to stan, w którym osoba posiada dodatkową kopię 21 chromosomu. Mimo że wiąże się z pewnymi wyzwaniami zdrowotnymi i rozwojowymi, wiele osób z zespołem Downa prowadzi pełne i produktywne życie. Ważne jest jednak wsparcie – zarówno ze strony rodzin, jak i szerszej społeczności. Światowy Dzień Zespołu Downa stanowi więc okazję do edukacji i zwiększenia świadomości na temat tego, jak osoby z zespołem Downa odgrywają ważną rolę w społeczeństwach. 

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy, Absolwenci Zespołu Szkół w Adamowie, w tym roku nasza szkoła obchodzi 80-lecie swojego istnienia.  Jest to wyjątkowa okazja do spotkania się z przyjaciółmi, nauczycielami, znajomymi, by odświeżyć wspomnienia ze szkolnych lat oraz podzielić się życiowym doświadczeniem.

Dnia 14 lutego 2024 r. odbył się w naszej szkole Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Muchę Dyrektora Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie. Turniej na stałe wpisał się w kalendarz imprez szkolnych i rozgrywany jest corocznie. W zawodach wystartowało 7 zespołów z  klas licealnych, branżowych i technikum. 

20 i 21 grudnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły kolędowali na korytarzach szkolnych. Wydarzenie było okazją do wspólnego świętowania, dzielenia się muzyką i promowania atmosfery świątecznej. 

Z radością  informujemy, że zespół uczniów  naszej szkoły w składzie: Weronika Olejarz, Natalia Kowalik i Hubert Zdunek z klasy IIT zakwalifikował się do II edycji konkursu pn. „Naukolatek”- Nastoletni Naukowiec.

To motto Janusza Korczaka stało się inspiracją do czynienia dobra. W dniu 07 grudnia 2023 roku przedstawicielki klasy II BSI wraz z wychowawczynią Martą Orzyłowską odwiedziły dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Adamowie. Natalia, Maja i Paulina odegrały rolę Świętego Mikołaja i wręczyły podopiecznym przygotowane upominki.

16 listopada 2023 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego najzdolniejsi uczniowie z terenu województwa lubelskiego odebrali wyjątkowe wyróżnienia – stypendium przyznane przez Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji i Nauki. Wśród 224 nagrodzonych znalazł się uczeń trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionów Chłopskich w Adamowie Mateusz Wileński. Pamiątkowy dyplom Mateuszowi wręczył wojewoda lubelski Lech Sprawka i lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk.

16 listopada 2023 r. maturzyści z Zespołu Szkół w Adamowie wraz ze swoim wychowawcą Andrzejem Wiśniewskim,  wyruszyli na pielgrzymkę na Jasną Górę. Duchowym przewodnikiem był ks. Mateusz Pasek, który w modlitwie dziękczynno-błagalnej dziękował za otrzymane łaski i prosił o odpowiedni wybór dalszej drogi życiowej.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top