Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2023
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2023

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

16 listopada 2023 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego najzdolniejsi uczniowie z terenu województwa lubelskiego odebrali wyjątkowe wyróżnienia – stypendium przyznane przez Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji i Nauki. Wśród 224 nagrodzonych znalazł się uczeń trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionów Chłopskich w Adamowie Mateusz Wileński. Pamiątkowy dyplom Mateuszowi wręczył wojewoda lubelski Lech Sprawka i lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk.

16 listopada 2023 r. maturzyści z Zespołu Szkół w Adamowie wraz ze swoim wychowawcą Andrzejem Wiśniewskim,  wyruszyli na pielgrzymkę na Jasną Górę. Duchowym przewodnikiem był ks. Mateusz Pasek, który w modlitwie dziękczynno-błagalnej dziękował za otrzymane łaski i prosił o odpowiedni wybór dalszej drogi życiowej.

Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu, światopoglądu i religii. Zgodnie z polską tradycją, to w listopadzie wspominamy naszych najbliższych, którzy żyli przed nami, odwiedzamy ich groby, zdobimy je kwiatami, zapalamy lampki. Jest to wyraz naszej pamięci, dowód miłości oraz oddania czci i szacunku zmarłym. Pamiętamy również o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny, o samotnych żołnierskich grobach i miejscach pamięci o bohaterach.

13 października w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Noszenia Garnituru. Z taką ciekawą i zabawną inicjatywą wystąpił Samorząd Uczniowski. Uczniowie, którzy zadbali o elegancki strój lub jego element byli zwolnieni z odpowiedzi. Było to inspirujące wydarzenie promujące elegancję, kulturę oraz dobre maniery. 

5 października br. w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Sienkiewiczowskie, w którym udział wzięła delegacja naszej szkoły w składzie: pani Krystyna Maria Sadło oraz uczennice Kamila Gajaszek, Dominika Jurkowska i Kinga Kulik. 

5 października 2023 r. w naszej szkole miały miejsce pokazy historyczne prowadzone przez grupę Patriotic z miejscowości Czemierniki. Przedstawiciel grupy rekonstrukcyjnej przypomniał uczniom klas LO najważniejsze wydarzenia związane z historią Polski XX wieku,  pamiętając także o naszym regionie. Po pokazie uczniowie mogli obejrzeć rekwizyty, przymierzyć umundurowanie i stroje z minionych czasów.

„Nowoczesna edukacja ekologiczna powinna wzmacniać naturalną ciekawość świata. Stwarzać okazję do poznawania i przeżywania, obserwowania oraz działania.” 2 października 2023 roku w Zespole Szkół im. Generała Franciszka Kamińskiego w Adamowie otworzyliśmy Ekopracownię Odnawialnych Źródeł Energii. Utworzenie nowej, w pełni wyposażonej pracowni przedmiotowej z zakresu tematyki OZE było możliwe dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Szkolna Akcja Narodowego Czytania ,,Nad Niemnem’’ Elizy Orzeszkowej.

W dniu 8 września 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w Akcji Narodowego czytania. W tym roku Para Prezydencka wybrała ,,Nad Niemnem’’ E. Orzeszkowej. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z twórczością pozytywistycznej pisarki i odczytać fragmenty przybliżające losy rodów Bohatyrowiczów i Korczyńskich. Do akcji przyłączyli się uczniowie wszystkich typów szkół, pani dyrektor, nauczyciele i wychowawcy.

Szybko minęły wakacje i czas zacząć nowy rok szkolny 2023/2024. Tym razem rozpoczął się 4 września, tradycyjnie już, od Mszy Świętej w miejscowym kościele parafialnym. Celebransi: ks. dziekan Tadeusz Lament i wikariusz ks. Mateusz Pasek modlili się w intencji uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. Podczas kazania ks. Mateusz, nawiązując do Ewangelii podkreślił, że zaczął się kolejny rok łaski od Pana, że nie możemy go zmarnować. Powinniśmy być przygotowani każdego dnia do swoich zadań, aby nie zaskoczył nas (czerwiec!) koniec roku. Mamy być mądrzy w swoich decyzjach i czynach.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top