27 kwietnia br. w ramach obchodów 232 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja  młodzież  Powiatu Łukowskiego wzięła udział w VI Pieszym Rajdzie 3 Majowym po Rezerwacie Jata. Ponadto obecni byli przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych mediów, nauczyciele, zaproszeni goście i organizatorzy wydarzenia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IT i IIA wraz z opiekunami p. Pawłem Warpasem i  p. Agnieszką Goławską.

Warto pamiętać, że Rezerwat Jata jest leśnym rezerwatem przyrody znajdującym się na terenie gminy Łuków; na północno-zachodnim skraju Równiny Łukowskiej, zaś jego początki sięgają okresu II RP. Przedmiotem ochrony jest zachowanie wielogatunkowego lasu o charakterze naturalnym z udziałem jodły, występującej tu na północno-wschodniej granicy swego zasięgu.

Uczestnicy tegorocznego Rajdu wyruszyli w pieszą wędrówkę, której towarzyszyła sprzyjająca pogoda i miła atmosfera. Początek trasy miał miejsce w Klimkach, następnie piechurzy przeszli do pomnika ks. St. Brzóski przy którym wspominano wydarzenia związane z Powstaniem Styczniowym. Kolejnym punktem wędrówki była wiata edukacyjna „Ostoja” gdzie czekał przygotowany ciepły posiłek i napoje.  Na zakończenie uroczystości wszystkie  szkoły otrzymały certyfikaty uczestnictwa w Rajdzie.

1 (1)
2
3 (1)
4
5

Back to top