4 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły, połączona ze ślubowaniem klas pierwszych.

8 października 1940 roku na komendanta Batalionów Chłopskich został zaprzysiężony Franciszek Kamiński – patron Zespołu Szkół w Adamowie, a 10 października 1944 po raz pierwszy zabrzmiał dzwonek w murach naszej szkoły.

Za przygotowanie tej uroczystej akademii odpowiedzialni byli uczniowie z klas II B i IV liceum ogólnokształcącego, którzy przybliżyli wszystkim zebranym sylwetkę Generała Franciszka Kamińskiego – jego zaangażowanie w działalność wojskową i osiągnięcia. Słowa pieśni „Biały krzyż” przypomniały młodzieży, by czcić pamięć ofiar II wojny światowej.

W czasie ślubowania reprezentanci klas: Amelia Biaduń, Julia Frydrych, Hubert Chadaj i Maciej Janczak z klasy I Liceum Ogólnokształcącego, Emilia Bogusz i Bartosz Józwik z klasy I Technikum oraz Ewelina Jurkowska i Dominik Król z klasy I Szkoły Branżowej Pierwszego Stopnia złożyli słowa przysięgi. Po uroczystej akademii odśpiewano Pieśń Szkoły i odprowadzono Sztandary Szkół. Następnie głos zabrał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, który zaprezentował skład nowej Rady. 

Należy pamiętać, że Patron naszej szkoły  to postać charyzmatyczna, reprezentująca godne wartości, a każdy uczeń Zespołu Szkół w Adamowie powinien zostawić cząstkę siebie w ogólnym dorobku szkoły, dbać o jej honor i dobre imię.

IMG_2846
IMG_2844
IMG_2859
IMG_2864
IMG_2867
IMG_2895
IMG_2836
IMG_2914

Back to top