Konkurs „Ślady Powstania Styczniowego – Historia i Pamięć” już rozstrzygnięty. Z naszej szkoły udział w konkursie wzięli: w kategorii plastycznej Jakub Golian i Emilia Pilarska a w kategorii literackiej: Weronika Alikowska, Kamila Gajaszek, Małgorzata Gremplewska, Karolina Kubera, Aleksandra Szczepaniak i Anna Witek. Uczniowie otrzymali dyplomy i podziękowania od organizatorów. Opiekunem młodych artystów był pan Paweł Warpas.

Konkurs został podzielony na dwie kategorie: literacką, w której zadaniem ucznia było napisanie wiersza poświęconego miejscom, postaciom i motywom związanym z Powstaniem Styczniowym w swojej okolicy; oraz kategorię plastyczną, w której uczestnicy mieli za zadanie opracować autorską pracę w technice rysunkowej lub malarskiej. Celem konkursu było uświadomienie uczniom znaczenia Powstania Styczniowego oraz promowanie i kształtowanie postaw patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego na terenie województwa lubelskiego. Patronat nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty, Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Patronat Honorowy Minister Edukacji i Nauki. Gratulujemy naszym uczniom udziału w konkursie i ujawnienia swojego talentu plastycznego i literackiego. Wiersze naszych uczennic, pełne uczuć patriotycznych i osobistych refleksji związanych z walką powstańców styczniowych w naszej okolicy, zostaną zaprezentowane na stronie internetowej w kolejną rocznicę Powstania Styczniowego.

Back to top