Strona główna
Nasi wolontariusze na Diecezjalnym Zjeździe Caritas
- Szczegóły
- Elżbieta Facon
- Kategoria: Wydarzenia
- Odsłony: 104
16 czerwca 2026 r. grupa wolontariuszy naszego Szkolnego Koła Caritas wraz z księdzem Łukaszem Bąkiem – opiekunem koła uczestniczyła w Diecezjalnym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas, który odbył się w Pratulinie.
Tegoroczne spotkanie miało szczególny charakter, ponieważ podczas uroczystości świętowaliśmy jubileusz 20-lecia działalności naszego Szkolnego Koła Caritas. Była to okazja do wspólnego dziękczynienia za wszystkich wolontariuszy, opiekunów i osoby wspierające działalność koła na przestrzeni minionych lat. W czasie uroczystości otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom będący wyrazem uznania za wieloletnią działalność charytatywną i zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym. Z dumą wspominamy również, że w Diecezji Siedleckiej nasze koło było drugim Szkolnym Kołem Caritas, które rozpoczęło swoją działalność. Udział w zjeździe był dla naszych wolontariuszy cennym doświadczeniem, okazją do spotkania z członkami innych kół oraz umocnienia w idei bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym.













