Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

Witamy w Zespole Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie. Zapraszamy na wirtualne odwiedziny w naszej szkole. Prezentujemy pracownie i ciekawe miejsca. Mamy nadzieję, że to, co zobaczysz zachęci Cię do odwiedzenia naszej szkoły w realu! Zapraszamy!

Witamy :)

Za kilka tygodni ósmoklasiści zdecydują, w jakiej szkole będą się uczyć po wakacjach. To ważna decyzja!
Co roku zapraszaliśmy uczniów do naszej szkoły, aby mogli zobaczyć co oferuje Zespół Szkół w Adamowie. W tym roku proponujemy Wam, drodzy ósmoklasiści, Wirtualne Dni Otwarte.
Na początek garść ogólnych informacji: Zespół Szkół im. Gen. F. Kamińskiego mieści się w kompleksie placówek oświatowych w Adamowie przy ulicy Cmentarnej 6. W skład Zespołu wchodzą: Liceum Ogólnokształcące im. Batalionów Chłopskich, Branżowa Szkoła I Stopnia, Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, Policealna Szkoła dla Dorosłych, a od września 2020 r. także Branżowa Szkoła II Stopnia.
Zapraszamy na ciąg dalszy...

Biblioteka

Tuż po przekroczeniu wejścia głównego do budynku szkoły czekają na Ciebie szeroko otwarte drzwi Biblioteki Szkolnej. Możesz tutaj nie tylko wypożyczyć lekturę, ale również odpocząć, odrobić lekcje i przygotować się do konkursu, bogaty księgozbiór pozwoli znaleźć coś dla siebie każdemu czytelnikowi. Biblioteka jest w całości skomputeryzowana, a katalog online pozwala przejrzeć zasoby biblioteczne, sprawdzić stan swoich wypożyczeń lub zarezerwować książkę bez wychodzenia z domu. Dysponujemy również komputerem z dostępem do internetu z możliwością drukowania. Do biblioteki zaprasza nauczyciel-bibliotekarz Beata Wrzosek.

Pracownia fryzjerska

Nasza szkoła oferuje naukę w zawodzie fryzjer. To bardzo atrakcyjny zawód. W ostatnich latach wciąż rośnie zapotrzebowanie na usługi fryzjerskie, co gwarantuje duże możliwości zdobycia pracy. Praktyczna nauka zawodu FRYZJER odbywa się w sali i11. Dysponujemy trzema stanowiskami fryzjerskimi i trzema myjniami. Posiadamy wysokiej jakości sprzęt fryzjerski taki jak sauna i pielęgnica do regeneracji włosów. Pracujemy na bardzo dobrych kosmetykach i farbach do włosów. Opiekę nad pracownią sprawuje nauczyciel zawodu i praktyk z wieloletnim doświadczeniem Agnieszka Duran. Tuż obok znajduje się sala i12, w której odbywają się zajęcia teoretyczne. Prowadzi je pani Agnieszka Madoń-Baran. Poczynania przyszłych "mistrzów grzebienia" można śledzić na Magia Fryzur - szkolna pracownia fryzjerska

Pracownia gastronomiczna

Zainteresowanych nauką w klasie kucharskiej zapraszamy do szkolnej pracowni gastronomicznej. To tutaj uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz doskonalą swoje umiejętności zawodowe, pogłębiają wiedzę praktyczną, uczą się pracy w zespole oraz odpowiedzialności za staranne wykonanie potraw. Pracownia posiada profesjonalne wyposażenie oraz zaplecze gastronomiczne zgodne ze standardami wymagań egzaminacyjnych. Fachową wiedzę przekazują przyszłym kucharzom nauczyciele zawodu Agnieszka Goławska oraz Elżbieta Facon. Sprzęt, akcesoria kucharskie, pomoc nauczycieli oraz świetna atmosfera sprawiają, że przygotowywanie potraw i wypieków staje się czystą przyjemnością. Zapraszamy na fanpage pracowni Gotowanie w innym wymiarze. Można tam zobaczyć, jakie ciekawe rzeczy tworzą uczniowie klas kucharskich.

Pracownia języka angielskiego

Zapraszamy na ciąg dalszy wirtualnego spaceru po naszej szkole – na pierwsze piętro, do sali 107.
Sala 107 to królestwo Szekspira, Dickensa, Defoe, Bronte, Doyle, także Conrada i Zadie Smith – ale w oryginale, bo sala 107 to pracownia JĘZYKA ANGIELSKIEGO.
Przestrzenna, tryskająca kolorami pracownia przystosowana do pracy indywidualnej jak i grupowej, jest bogato wyposażona. Do dyspozycji uczniów jest tablica interaktywna ze stałym łączem internetowym, dzięki czemu lekcje są na bieżąco urozmaicane oryginalnymi nagraniami, filmami i piosenkami w języku angielskim. W każdej chwili można również skorzystać ze słowników dwujęzycznych (ang-pol, pol-ang) i jednojęzycznych (ang-ang), licznych książek i podręczników leksykalno-gramatycznych. Nauce sprzyja gazetka ścienna z zastosowaniem elementów mnemotechniki przygotowana przez samych uczniów.
A więc jeśli jesteś senny i zmęczony, to zapewniamy, że sala 107 na pewno Cię obudzi.
Gospodarzem w pracowni jest nauczyciel języka angielskiego Elżbieta Turska

Pracownia matematyczna

Pracownia polonistyczna

''Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają." Słowa Mikołaja Reja przeniosą nas do sali 104 – pracowni polonistycznej. Spotkamy tu zarówno ducha przeszłości jak i teraźniejszości. To w tym miejscu młodzi ludzie mają do czynienia z promocją książki, literatury i kultury. Sala 104 wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu lekcje są interesujące. Przygotowane gazetki kompensują wiedzę z epok literackich i porządkują wiadomości z nauki o języku. Można w niej znaleźć ciekawe informacje o pisarzach, poetach i grupach poetyckich. Zgromadzone pomoce naukowe pomagają uczniom w przyswojeniu nowego materiału i bardzo dobrze utrwalają zdobytą wiedzę. Pracownia polonistyczna to sala dostosowana do potrzeb współczesnego ucznia. Miłe i przyjemne wnętrze sali służy rozwijaniu humanistycznych zainteresowań, a każdy nowy uczeń szybko znajdzie w niej swoje miejsce.

Gabinet pedagoga szkolnego

Spacerując po korytarzach naszej szkoły nie można ominąć pokoju pedagoga i psychologa szkolnego – „szkolnej ekipy do zadań specjalnych”. Gabinet ten, to miejsce do spokojnych, czasem trudnych rozmów z uczniami, nauczycielami, rodzicami. I jeżeli uczeń... czuje, że nikt Go nie rozumie, jest samotny, nie potrafi porozumieć się z nauczycielami, rodzicami, kolegami, ma problemy w nauce, kłopoty rodzinne, znajduje się w trudnej sytuacji materialnej lub chce podzielić się swoją radością, sukcesem, ciekawym pomysłem… to fachową pomoc i wsparcie znajdzie w tym gabinecie. Spotkanie ze specjalistami pozwoli mu uporządkować myśli i nabrać dystansu do spraw, które wydają się przytłaczać swoją wagą. Ponadto, młody człowiek zostanie otoczony wsparciem ze strony doradcy zawodowego. Doradca pomoże uczniowi w określeniu własnych predyspozycji i zainteresowań zawodowych, określeniu mocnych stron, w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Do gabinetu (na I piętrze) zapraszają: pedagog Katarzyna Jodełka i psycholog Mateusz Cichocki.

Pracownia języka rosyjskiego

Nauka języków obcych może być zabawą i procesem przynoszącym wiele korzyści i radości. Dzisiaj zapraszamy do miejsca, gdzie tak właśnie jest – do sali 106. To pracownia języka rosyjskiego. Sala jest jasna i kolorowa. To tutaj uczniowie uczą się języka i poznają tajniki Rosji. Pracownia posiada małą biblioteczkę wyposażoną w książki i słowniki dwujęzyczne, pomocne w nauce języka rosyjskiego. W klasie można zobaczyć tradycyjne rosyjskie „suwieniry” np. matrioszki. Na ścianach widoczne są plansze tematyczne, leksykalno-gramatyczne, rosyjski alfabet, plakaty związane z kulturą, historią i geografią Rosji. W sali znajduje się również flaga Rosji. Pracownia języka rosyjskiego jest wyposażona w sprzęt audiowizualny: radiomagnetofon, rzutnik oraz tablicę multimedialną. Uczniowie mogą oglądać filmy kulturoznawcze i pracować z multibookiem. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość korzystania ze wszystkich pomocy dydaktycznych zarówno w czasie lekcji, jak i po ich zakończeniu.
O umiejętności językowe naszych uczniów dba m.in. nauczyciel języka rosyjskiego Karolina Alikowska.

Pracownia chemiczna

Lubicie eksperymentować, nie boicie się wystrzałów i trzasków, nie straszne Wam pioruny, pasjonuje Was to, czego nie widać gołym okiem? To świetnie – możemy razem przeprowadzić tak ciekawe doświadczenia! Zresztą sami zobaczcie – nasi uczniowie czarują barwami i potrafią zrobić śnieg! Poznajcie pracownie chemiczną – sala 204! Przestronna sala, doskonale wyposażona w potrzebny sprzęt, szkło i odczynniki chemiczne jest to dyspozycji uczniów naszej szkoły na lekcjach chemii. To tu będziecie mogli rozwijać swoją chemiczną wiedzę i umiejętności – ręka z probówką nigdy więcej nie zadrży. Chemia na poziomie podstawowym – mało? Widzimy się na zajęciach z chemii na poziomie rozszerzonym – praca w małych, kilkuosobowych grupach na pewno pozwoli Wam na efektywniejszą naukę! Pewnie myślicie, że w naszej szkole chemii uczy jakiś wiekowy nauczyciel – nic bardziej mylnego – zapytajcie naszych uczniów! Zainteresowani? Do zobaczenia we wrześniu w sali 204!"

Pracownia geograficzna

Tym razem proponujemy naszym byłym, obecnym i PRZYSZŁYM uczniom wirtualną wizytę w pracowni geograficznej.
Lekcje geografii to moment, kiedy w czasie teraźniejszym, spoglądając w przeszłość, planujemy przyszłość dla Ziemi. Tutaj nuda nie ma wstępu, a atmosfera sprzyja pracy na lekcji. Pracownia geograficzna w sali 208 posiada bogaty zbiór map ściennych, skał i minerałów. Wyposażona jest w rzutnik, dzięki któremu prezentowane są zdjęcia i filmy z różnych zakątków świata. To wszystko sprzyja odkrywaniu świata na nowo. Pracownia geograficzna znajdująca się na najwyższym piętrze, z rozległym horyzontem widzenia – również w przyszłość – czeka na Was!!! Do pracowni zaprasza nauczyciel geografii Andrzej Wiśniewski

Pracownia historyczna

Sam piszesz historię. Pióro tkwi w Twoim ręku, a wynik zależy od tego, co wybierzesz. (Rhonda Byrne)

Dlaczego historia?
Historia zawsze jest aktualna. „Jest nauczycielką życia – historia vitae magistra est” jak mawiał starożytny mędrzec. Zatem przydaje się, aby rozumieć świat dookoła nas. Historia jest tuż za progiem, w związku z czym to nie tylko wielka bitwa pod Wiedniem, zwycięstwa i porażki, polityka czy gospodarka, ale także nasi dziadkowie i dzieje naszej miejscowości. Jak mówi przysłowie, historia lubi się powtarzać, dlatego też warto wyciągać wnioski z tego, co minione, czego doświadczyli nasi przodkowie. Historia jest nauką o tyle wdzięczną, że zajmuje się zarówno maluczkimi, jak i potężnymi władcami.
Czy wiesz, że..Leonardo da Vinci potrafił równocześnie jedną ręką malować, a drugą pisać? Ale nie martw się! Nie będziemy od ciebie wymagać takich umiejętności w naszej pracowni historycznej i17. Przede wszystkim pragniemy przekazać wiedzę i umiejętności z historii i wiedzy o społeczeństwie, ale również wskazać, czym jest współczesny patriotyzm, duma z własnej tradycji, gdzie szukać wzorców i autorytetów … .
Nasza sala lekcyjna i17 wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu twoja nauka będzie dużo łatwiejsza. Historia, wiedza o społeczeństwie są przedmiotami, które uczą, jak się uczyć. Potrzeba tu trochę cierpliwości i samozaparcia podczas zapamiętywania dat, wydarzeń, faktów, bitew, czy bieżących wydarzeń politycznych. Jednak jest to doskonała gimnastyka pamięci, która będzie przynosiła efekty przez długi czas. Często bowiem dopiero po czasie jesteśmy w stanie pojąć to, czego nauczyliśmy się lata wstecz. Warto także pamiętać, że te przedmioty humanistyczne otwierają drogi na wiele kierunków studiów, często prestiżowych.
Zapraszamy do nas! Do zobaczenia po wakacjach!

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top