7 czerwca br. w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem miały miejsce obchody 40. Rocznicy Obrony Krzyża. Było to „Spotkania Młodych przy Krzyżu” z diecezji siedleckiej. W spotkaniu uczestniczyła delegacja naszej szkoły: Julia Niedziela, Weronika Olejarz, Julia Wanecka, Aleksandra Woźniak, Patrycja Wysokińska, Aleksandra Szczepaniak oraz Kacper Ponikowski i Mateusz Wileński. Opiekunem młodzieży był ksiądz Mateusz Pasek. 

20 maja w naszej szkole uczciliśmy święto naszych rodziców. Podczas szkolnej wywiadówki nasi uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny. Pięknymi słowami podziękowali za trud włożony w wychowywanie, okazywane serce, wyrazili szacunek i miłość swoim rodzicom. Rodzice mieli również okazję poznać umiejętności aktorskie uczniów podczas przedstawienia pt. „Jak Bóg stworzył rodziców?”. 

Zakończyły się matury. W kalendarzu szkolnych wydarzeń to bardzo ważny czas. Matura jest zwieńczeniem nauki w szkole ponadpodstawowej i otwiera absolwentom drzwi na wyższe uczelnie. W naszej szkole, która w tym roku świętuje 80-lecie swojego powstania, pierwszy egzamin dojrzałości odbył się w maju 1951 roku. Świadectwo maturalne odebrało wtedy jedenastu absolwentów. W tym roku do matury przystąpiło 21 abiturientów LO im. Batalionów Chłopskich i LOdD.

3 maja 1791 roku w Rzeczpospolitej Obojga Narodów została ogłoszona pierwsza w Europie a druga w świecie konstytucja – Ustawa Rządowa, która określała zasady ustrojowe ówczesnego państwa. Regulowała też prawa i obowiązki obywateli. 

w dniu 25.04.2024 r. w Łukowie młodzież z naszego powiatu rywalizowała o wejście do finału wojewódzkiego w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn. Konkurencje na szczeblu powiatowym, z jakimi zmagali się uczniowie to między innymi jazda samochodem z talerzem Stewarda, jazda motorowerem na torze przeszkód, wykazanie się umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, a także test z przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Podczas zmagań młodych ludzi obecni byli policjanci, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Nasza reprezentacja w składzie (Jakub Orzyłowski, Mateusz Wileński, Natalia Guzek) zajęła V miejsce w powiecie. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych latach.

W dniu 19 kwietnia 2024 roku odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. Generała Franciszka Kamińskiego w Adamowie. Wydarzenie to było okazją dla uczniów klas ósmych oraz ich rodziców, aby bliżej zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej placówki. W tym dniu naszą szkołę odwiedzili uczniowie z następujących szkół: Woli Gułowskiej, Serokomli, Przytoczna, Wojcieszkowa, Krzówki, Burca, Krzywdy, Oszczepalina, Woli Bystrzyckiej, Adamowa, Radoryża Smolanego.  Nauczyciele  prezentowali bogatą ofertę edukacyjną szkoły, wskazując na różnorodność przedmiotów i kierunków kształcenia. 

We wtorek 16 kwietnia 2024 roku na Stadionie „SOKÓŁ” Adamów odbył się Finał Województwa Lubelskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach wystartowało blisko 800 zawodników i zawodniczek z całego województwa lubelskiego, którzy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych. W kategorii Licealiada dziewcząt wystartowała Patrycja Wysokińska z klasy IIb LO, która wspaniale zaprezentowała się zajmując wysokie VII miejsce (na 80 dziewcząt startujących w jej kategorii). Gratulujemy Patrycji wysokiej formy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

10 kwietnia br. w murach naszej szkoły po raz kolejny pojawili się wykładowcy i studenci Uniwersytetu w Siedlcach. Jest to oczywiście jeden z elementów i efektów podpisanej 31 marca 2022 r. umowy o współpracy między siedlecką uczelnią a naszą szkołą.

21 marca  obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa – ma na celu podkreślenie unikalności osób z zespołem Downa oraz przypomina o potrzebie ich pełnej akceptacji w społeczeństwie. Zespół Downa to stan, w którym osoba posiada dodatkową kopię 21 chromosomu. Mimo że wiąże się z pewnymi wyzwaniami zdrowotnymi i rozwojowymi, wiele osób z zespołem Downa prowadzi pełne i produktywne życie. Ważne jest jednak wsparcie – zarówno ze strony rodzin, jak i szerszej społeczności. Światowy Dzień Zespołu Downa stanowi więc okazję do edukacji i zwiększenia świadomości na temat tego, jak osoby z zespołem Downa odgrywają ważną rolę w społeczeństwach. 

Back to top