Powiatowe obchody Dnia Nauczyciela odbyły się w tym roku 17 października w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim. Wzięło w nich udział wielu szacownych gości m.in.  Senator RP Stanisław Gogacz, Małgorzata Bogusz – dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej, władze i radni powiatu łukowskiego.

W dniu obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego tj. 10 października 2023 r. troje uczniów naszej szkoły: Aleksandra Szczepaniak (kl. 3A LO), Patrycja Wysokińska (kl. 2B LO) oraz Mateusz Wileński (kl. 3A LO) reprezentowali Zespół Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie w etapie powiatowym X Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, który odbył się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łukowie. 

?Od wielu lat w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To dobra okazja do odwiedzenia tego miejsca w naszej szkole. 
?Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, obchodzony 10 października, został zainicjowany w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Każdego roku Federacja wybiera do promowania nowy temat. Pierwszym hasłem tematycznie obchodzonego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego było: Kobiety i zdrowie psychiczne. Tegoroczne hasło brzmi: Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka. Dzień ten i hasło mają zwrócić naszą uwagę na to, iż na całym świecie osoby cierpiące na choroby psychiczne w dalszym ciągu doświadczają naruszeń praw człowieka (wykluczanie z życia społecznego, dyskryminacja). Obecnie problemy ze zdrowiem psychicznym dotykają coraz większej liczby nastolatków i dzieci. 

Tegoroczne obchody Dnia Chłopaka w klasie 2B LO należą do wyjątkowo udanych. W dniu 5 października 2023 r. uczniowie klasy 2B LO wraz z wychowawczynią p. Jagodą Abramek oraz p. Agnieszką Madoń-Baran udali się na wycieczkę pieszą do Gułowskiego Lasu na ognisko z okazji Dnia Chłopaka.

Dzień Chłopaka to wyjątkowe święto. To czas, kiedy warto zadbać o to, żeby każdy chłopiec poczuł się wyjątkowo. W dniu 29 września 2023 r. klasa 2A, z tej okazji zorganizowała pieszą wycieczkę i ognisko klasowe. Uczestnicy wesoło spędzali czas na wspólnych rozmowach, piekli kiełbaski, pieczywo lub pianki. Dla bardziej wymagających smakoszy czekała jeszcze pizza. Po tym bogatym posiłku uczniowie postanowili sprawdzić swoją kondycję sportową na boisku, grając w piłkę nożną. Po udanej zabawie wróciliśmy do szkoły. To był wspaniale spędzony czas.

W dniu 02 października 2023  roku na stadionie sportowym „SOKÓŁ” Adamów odbył się Finał Powiatu Łukowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Licealiada 2023/2024 zorganizowany przez Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Łukowie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w kategorii dziewcząt i chłopców. Sztafeta dziewczyn uplasowała się na VI miejscu, natomiast chłopcy zajęli VII miejsce.

26 września br. 30 uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym X Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Celem konkursu jest m.in. poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, rozwijanie wiedzy o konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego w zakresie zdrowia psychicznego oraz wzrost świadomości w temacie zaburzeń psychicznych, sprzyjający lepszemu zrozumieniu ich natury i zwalczaniu stereotypów. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatów: bialskiego, hrubieszowskiego, lubartowskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, parczewskiego, radzyńskiego, ryckiego i włodawskiego.

Dokładnie 84 lata temu rozpoczęła się zbrojna napaść ZSRR na Polskę, w związku z tym po raz kolejny w Łukowie na cmentarzu parafialnym św. Rocha odbyły się uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia. Obchody zorganizowało Towarzystwo Regionalne im. Jana Stanisława Majewskiego. 

Back to top