Szkolna Akcja Narodowego Czytania ,,Nad Niemnem’’ Elizy Orzeszkowej.

W dniu 8 września 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w Akcji Narodowego czytania. W tym roku Para Prezydencka wybrała ,,Nad Niemnem’’ E. Orzeszkowej. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z twórczością pozytywistycznej pisarki i odczytać fragmenty przybliżające losy rodów Bohatyrowiczów i Korczyńskich. Do akcji przyłączyli się uczniowie wszystkich typów szkół, pani dyrektor, nauczyciele i wychowawcy.

Szybko minęły wakacje i czas zacząć nowy rok szkolny 2023/2024. Tym razem rozpoczął się 4 września, tradycyjnie już, od Mszy Świętej w miejscowym kościele parafialnym. Celebransi: ks. dziekan Tadeusz Lament i wikariusz ks. Mateusz Pasek modlili się w intencji uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. Podczas kazania ks. Mateusz, nawiązując do Ewangelii podkreślił, że zaczął się kolejny rok łaski od Pana, że nie możemy go zmarnować. Powinniśmy być przygotowani każdego dnia do swoich zadań, aby nie zaskoczył nas (czerwiec!) koniec roku. Mamy być mądrzy w swoich decyzjach i czynach.

Kształtowanie postaw proekologicznych u młodzieży jest niezwykle ważne, tym samym w dniu 17 maja br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach edukacyjnych, które poprowadzili dla nich... nasi uczniowie. Helioaktywni – bo tak nazywa się ich grupa badawcza w konkursie dotyczącym  wykorzystania energii Słońca do produkcji energii elektrycznej – poprowadzili zajęcia edukacyjne w poszczególnych oddziałach poświęcone tematyce OZE, a szczególnie fotowoltaice.

Pieśń „Witaj majowa jutrzenko” rozbrzmiewała 3 maja w wielu polskich miastach, miasteczkach czy wioskach. Ten dzień ma szczególne znaczenie w naszej historii. Obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski oraz rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie a drugiej w świecie Konstytucji. I z tej okazji w kościele parafialnym w Adamowie miała miejsce Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz druhów strażaków.

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w konferencji edukacyjnej poświęconej tematyce krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Jednym z elementów spotkania był jubileusz 5-lecia działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi „Ostoja” w Łukowie. Tematem spotkania było uświadomienie młodzieży szkół ponadpodstawowych jak ważnym darem dla drugiego człowieka jest mała cząstka siebie- krew.

Miło nam poinformować, że projekt opracowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionów Chłopskich w Adamowie został zakwalifikowany do realizacji we współpracy z Politechniką Lubelską. W dniu 17 kwietnia 2023 roku uczniowie Paulina Sala, Tymoteusz Polak, Jan Baran uczestniczyli w spotkaniu organizacyjnym na Politechnice Lubelskiej, które jest początkiem współpracy w celu realizacji projektu naukowego w ramach działania Naukolatek https://www.viacarpatia.pro/aktualnosci/konkurs-naukolatek/

W piątek 14 kwietnia 2023 roku na stadionie sportowym SOKÓŁ w Adamowie odbył się Finał Rejonu Biała Podlaska w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych. W zawodach udział wzięli zawodnicy ze szkół podstawowych i średnich, którzy rywalizowali w trzech kategoriach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży oraz Licealiada z podziałem na dziewczęta i chłopców.  W rywalizacji udział brała również reprezentacja dziewcząt i chłopców z naszej szkoły. Drużynowo dziewczęta zajęły VII miejsce, natomiast chłopcy VI miejsce w rejonie. W Mistrzostwach Powiatu Łukowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w kategorii Licealiada 2003 i młodsi wysokie III miejsce zajęła Patrycja Wysokińska z klasy Ib LO oraz Piotr Wrzosek z klasy IBSI.

Zachowanie, prawa i obowiązki oraz odpowiedzialność uczniów za popełnione czyny to temat spotkania, które odbyło się 14 lutego 2023 roku w naszej szkole. Spotkanie z uczniami klasy I i II BSI poprowadzili: st. sierż. Piotr Safiański z Wydziału Prewencji KPP w Łukowie oraz policjanci z KP w Adamowie: st. asp. Tomasz Burzecki i st. asp. Rafał Mioduchowski. Policjanci przypomnieli uczniom o zasadach i normach obowiązujących w szkole i poza nią.

14 lutego 2023 r. celebrowaliśmy w naszej szkole Walentynki, w klasach i na korytarzach dominował kolor czerwony. W tym wyjątkowym dniu mieliśmy okazję  wyrazić swoją sympatię, przyjaźń, a także wyznać miłość ukochanej osobie. Kilka dni wcześniej Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Uczniowie, którzy chcieli przekazać Walentynki (własnoręcznie wykonane serduszka, kartki walentynkowe, listy), mogli je wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki.

Back to top