W piątek 12 kwietnia 2024 roku na stadionie sportowym „SOKÓŁ” w Adamowie odbył się Finał Rejonu Bialskiego w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. W zawodach udział wzięło ponad 300 zawodników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży oraz Licealiada z podziałem na dziewczęta i chłopców na dystansach od 600m do 2000m.

6 kwietnia 2024 r. w Szkole Policealnej Medycznego Studium Zawodowego w Łukowie odbył się etap rejonowy XXX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.  Jest to cykliczny konkurs dla młodzieży szkół średnich rozgrywany w trzech etapach: rejonowym, okręgowym i centralnym. Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków. W etapie rejonowym wziął udział 5-osobowy zespół z naszej szkoły: Mateusz Wileński kl. 3a LO (kapitan zespołu), Emilia Bogusz kl. 1T, Natalia Guzek kl. 2b LO, Aleksandra Szczepaniak kl. 3a LO i Patrycja Wysokińska kl. 2b LO.

15 marca br. uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Szczepaniak (kl. 3a LO), Mikołaj Baran (kl. 4a LO) i Mateusz Wileński (kl. 3a LO) wzięli udział w finale II Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Człowiek w środowisku” pod hasłem „Rozwiązania oparte na zasobach przyrody”, który odbył się w murach Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Uczniowie musieli się zmierzyć z 60-pytaniowym arkuszem testowym z zakresu szeroko rozumianej tematyki ekologicznej.

Miło nam jest ogłosić, że do finału XV Konkursu Biochemicznego (o zasięgu ogólnopolskim) zakwalifikował się uczeń naszej szkoły — Mikołaj Baran z kl. 4a LO.
13 marca br. odbył się etap szkolny ww. konkursu, w którym wzięli udział: Aleksandra Szczepaniak (kl. 3a LO) i Mikołaj Baran (kl. 4a LO). By zakwalifikować się do finału, należało uzyskać minimalny próg punktowy wynoszący w tym roku 88 punktów, co stanowiło 60,3% całości punktów, który właśnie Mikołaj przekroczył bez problemu.
Finał XV Konkursu Biochemicznego odbędzie się 12 kwietnia 2024 roku o godzinie 10.00 w siedzibie Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS przy ulicy Akademickiej 19 w Lublinie.
Tym samym gratulujemy Mikołajowi tego sukcesu i życzymy wysokiego wyniku w finale.
Ucznia do konkursu przygotowuje p. Jagoda Abramek, nauczycielka biologii i chemii.

W dniu 27 listopada 2023 r. troje uczniów naszej szkoły: Natalia Guzek, Gabriela Zięba oraz Łukasz Marcinek wzięli udział w finałowej rozgrywce XI Lubelskiego Konkursu Statystyczno-Demograficznego Sigma Kwadrat organizowanego przez Urząd Statystyczny w Lublinie, Narodowy Bank Polski oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. W pierwszym etapie konkursu uczniowie charakteryzowali czytelnictwo w naszej szkole na podstawie badania ankietowego. Praca była na wysokim poziomie i zapewniła grupie awans do finałowej rozgrywki w Lublinie.

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 2B: Natalia Guzek, Gabriela Zięba oraz Łukasz Marcinek zostali zakwalifikowani do finału XI Lubelskiego Konkursu Statystyczno-Demograficznego Sigma Kwadrat. W pierwszym etapie konkursu nasi uczniowie pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości Pani Justyny Wolskiej wykonywali zadanie z zakresu statystyki i demografii, wybrane spośród zadań wskazanych przez organizatorów. Przygotowali i przeprowadzili badanie ankietowe, na podstawie którego dokonali charakterystyki czytelnictwa uczniów naszej szkoły.

Te słowa, wypowiedziane przez Steva Jobsa były mottem projektu edukacyjnego ITGrA, w którym wzięła udział grupa dziewcząt z Liceum Ogólnokształcącego im. BCh. w Adamowie. Wyzwanie było bardzo ambitne. A te bardzo odważne, młode kobiety to: Wiktoria Filipek, Magdalena Marchwicka, Aleksandra Mucha, Julia Plewka, Paulina Sala, Aleksandra Szczepaniak, Patrycja Wysokińska i Julia Zdunek. Opiekunem grupy została pani Teresa Kwiatkowska.

Znamy już wyniki końcowe konkursu “Geniallne Miejsca”, w którym drużyna z naszej szkoły zakwalifikowała się do ścisłego finału. Finał ten odbył się 17 maja w Światowym Dniu Społeczeństwa Informacyjnego. Spotkanie miało miejsce w Warszawie w Teatrze Ateneum.

Gra "Podróż w czasie po gminie Adamów" opracowana przez Julkę Plewkę, Patrycję Wysokińską, Olę Woźniak i Wiktorię Kucińską (uczennice klasy Ib LO) została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Geniallne Miejsca. Zespół z naszej szkoły zajął I miejsce w województwie lubelskim! Dziewczyny dostały też Złoty Bilet (jako jedna z 6 drużyn z całej Polski) na uroczystość wręczania nagród laureatom. Wyniki konkursu poznaliśmy 27 kwietnia podczas  uroczystego podsumowania regionalnego etapu konkursu, które odbyło się w formie online.

Back to top