3 maja 1791 roku w Rzeczpospolitej Obojga Narodów została ogłoszona pierwsza w Europie a druga w świecie konstytucja – Ustawa Rządowa, która określała zasady ustrojowe ówczesnego państwa. Regulowała też prawa i obowiązki obywateli. 

w dniu 25.04.2024 r. w Łukowie młodzież z naszego powiatu rywalizowała o wejście do finału wojewódzkiego w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn. Konkurencje na szczeblu powiatowym, z jakimi zmagali się uczniowie to między innymi jazda samochodem z talerzem Stewarda, jazda motorowerem na torze przeszkód, wykazanie się umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, a także test z przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Podczas zmagań młodych ludzi obecni byli policjanci, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Nasza reprezentacja w składzie (Jakub Orzyłowski, Mateusz Wileński, Natalia Guzek) zajęła V miejsce w powiecie. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych latach.

W dniu 19 kwietnia 2024 roku odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. Generała Franciszka Kamińskiego w Adamowie. Wydarzenie to było okazją dla uczniów klas ósmych oraz ich rodziców, aby bliżej zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej placówki. W tym dniu naszą szkołę odwiedzili uczniowie z następujących szkół: Woli Gułowskiej, Serokomli, Przytoczna, Wojcieszkowa, Krzówki, Burca, Krzywdy, Oszczepalina, Woli Bystrzyckiej, Adamowa, Radoryża Smolanego.  Nauczyciele  prezentowali bogatą ofertę edukacyjną szkoły, wskazując na różnorodność przedmiotów i kierunków kształcenia. 

We wtorek 16 kwietnia 2024 roku na Stadionie „SOKÓŁ” Adamów odbył się Finał Województwa Lubelskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach wystartowało blisko 800 zawodników i zawodniczek z całego województwa lubelskiego, którzy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych. W kategorii Licealiada dziewcząt wystartowała Patrycja Wysokińska z klasy IIb LO, która wspaniale zaprezentowała się zajmując wysokie VII miejsce (na 80 dziewcząt startujących w jej kategorii). Gratulujemy Patrycji wysokiej formy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

10 kwietnia br. w murach naszej szkoły po raz kolejny pojawili się wykładowcy i studenci Uniwersytetu w Siedlcach. Jest to oczywiście jeden z elementów i efektów podpisanej 31 marca 2022 r. umowy o współpracy między siedlecką uczelnią a naszą szkołą.

21 marca  obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa – ma na celu podkreślenie unikalności osób z zespołem Downa oraz przypomina o potrzebie ich pełnej akceptacji w społeczeństwie. Zespół Downa to stan, w którym osoba posiada dodatkową kopię 21 chromosomu. Mimo że wiąże się z pewnymi wyzwaniami zdrowotnymi i rozwojowymi, wiele osób z zespołem Downa prowadzi pełne i produktywne życie. Ważne jest jednak wsparcie – zarówno ze strony rodzin, jak i szerszej społeczności. Światowy Dzień Zespołu Downa stanowi więc okazję do edukacji i zwiększenia świadomości na temat tego, jak osoby z zespołem Downa odgrywają ważną rolę w społeczeństwach. 

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy, Absolwenci Zespołu Szkół w Adamowie, w tym roku nasza szkoła obchodzi 80-lecie swojego istnienia.  Jest to wyjątkowa okazja do spotkania się z przyjaciółmi, nauczycielami, znajomymi, by odświeżyć wspomnienia ze szkolnych lat oraz podzielić się życiowym doświadczeniem.

Dnia 14 lutego 2024 r. odbył się w naszej szkole Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Muchę Dyrektora Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie. Turniej na stałe wpisał się w kalendarz imprez szkolnych i rozgrywany jest corocznie. W zawodach wystartowało 7 zespołów z  klas licealnych, branżowych i technikum. 

20 i 21 grudnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły kolędowali na korytarzach szkolnych. Wydarzenie było okazją do wspólnego świętowania, dzielenia się muzyką i promowania atmosfery świątecznej. 

Back to top