Podczas uroczystego pożegnania uczniów klasy IV Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionów Chłopskich, 28 kwietnia br., miała miejsce tradycyjna już w naszej szkole ceremonia przekazania sztandarów i zmiana pocztów sztandarowych. Jest to szczególny czas, gdy najstarsi uczniowie – Abiturienci przekazują Sztandary młodszym koleżankom i kolegom z klasy III LO i II BSI, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas różnych uroczystości patriotyczno-religijnych.

W roku szkolnym 2022/2023 zaszczytną funkcję chorążego pełnili: Michał Baran, Jakub Golian, Michał Ochękowski, Michał Szałkowski z klasy IVA LO oraz Paweł Jurski z klasy III BSI; przyboczne to: Klaudia Chruściel, Milena Jazurek, Sandra Kasperska, Karolina Kubera, Aleksandra Pazderska, Emilia Pilarska i Oktawia Więckowska z klasy IVA LO. Dziękujemy. Nowy poczet sztandarowy stanowią: chorąży – Jakub Orzyłowski, Mikołaj Baran, Nikodem Baran, Kacper Ochnik, Damian Nowicki z klasy IIIA LO i Kacper Ponikowski z klasy II BSI oraz przyboczne – Kamila Gajaszek, Natalia Niedziela, Julia Hut, Dominika Jurkowska, Izabela Świder, Weronika Alikowska, Milena Gryglicka, Klaudia Filipek z klasy IIIA LO oraz Wiktoria Młodzikowska z klasy II BSI.

Komendy podczas uroczystości szkolnych wydawać będą: Jakub Orzyłowski, Mateusz Wileński, Maciej Mazur.

Wszystkim uczniom gratulujemy wyboru na te zaszczytne stanowiska. Życzymy godnego reprezentowania naszej społeczność szkolnej podczas różnych uroczystości patriotyczno-religijnych.

Back to top