Julia Plewka (IB), Patrycja Wysokińska(1B) i Mateusz Wileński (2A) pracując pod opieka mgr Elżbiety Turskiej przystąpili do kolejnej edycji konkursu „Faces of America” i pisząc esej na temat „Would you like to study at one of American universities? Why/why not?” przeszli do drugiego etapu konkursu plasując się na zaszczytnym 15 miejscu.

Należy tu zaznaczyć, że do konkursu zgłosiło się około 130 szkół ponadpodstawowych z całej Polski, a ostatecznie do pierwszego etapu zakwalifikowano 105 drużyn. Prace konkursowe zostały ocenione przez przedstawicieli Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS, według takich kryteriów jak: wartość merytoryczna, język oraz innowacyjność. Decyzją Komisji Konkursowej wśród laureatów pierwszego etapu znalazło się 50 drużyn, w tym nasza na 15 miejscu. Już teraz GRATULUJEMY sukcesu i życzymy powodzenia w etapie II, który odbędzie się 21.03. 2023 r w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS.

Konkurs Językowy „Faces of America” jest organizowany przez Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS. Głównym celem konkursu jest promowanie znajomości języka angielskiego i podniesienie poziomu umiejętności językowych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, a także popularyzowanie szeroko rozumianej wiedzy na temat kultury amerykańskiej.

Back to top