Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

13 marca br. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Lublin. W programie wycieczki przewidziano: zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku, zajęcia sportowe na lodowisku oraz seans filmowy. Opiekunami młodzieży byli: p. Jagoda Abramek, p. Malwina Golian i p. Magdalena Szczepaniak.

Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie Państwowego Muzeum na Majdanku (niemieckiego obozu koncentracyjnego w Lublinie) - muzeum martyrologicznego, które działa od 1944 roku. Przewodnik w czasie oprowadzania po obozie opowiedział i pokazał uczniom, jak wyglądało codzienne życie w obozie. Mówił o masowych mordach dokonywanych na więźniach na terenie obozu, szczególnie ludności żydowskiej. Młodzież w ciszy, skupieniu i zadumie przemierzała teren obozu zagłady. Ogromne wrażenie zrobił napis spotkany na trasie między obozowymi barakami a krematorium: " Ten, kto nie pamięta przeszłości, będzie skazany na to, że ją przeżyje powtórnie".

Była to wyjątkowa lekcja historii, budująca pamięć o ważnych wydarzeniach na terenie naszego regionu i kraju, ale także świadomość młodego Polaka.

Następnie młodzież udała się na lodowisko. Opiekunów wycieczki zadziwiały wyjątkowe umiejętności większości z nich. Uczniowie szusowali na lodzie z imponującą prędkością! Na zakończenie młodzież obejrzała film - komedię romantyczną - w jednym z lubelskich kin w pobliskiej galerii.

Mimo późnej godziny powrotu nasi uczniowie tryskali energią. Pełni nowej wiedzy, przeżyć i wrażeń, zapowiedzieli, że taki wyjazd, jak ten trzeba będzie koniecznie powtórzyć. Cieszy nas ogromnie, że mamy tak wspaniałą młodzież, chętną do zdobywania nowych doświadczeń i poszerzania swoich horyzontów.

Podczas tej wycieczki towarzyszyli nam uczniowie kl. VII i VIII ze Szkoły Podstawowej w Burcu wraz z opiekunem. Mamy nadzieję, że już za jakiś czas będą uczniami naszej szkoły. Wspólny wyjazd był okazją do poznania nowych i ciekawych osób, wymienienia się uczniowskimi historiami ze szkolnych korytarzy. Mamy nadzieję, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Burcu miło wspominają czas spędzony z nami. A na przyszłość - do zobaczenia na zbliżającym się w kwietniu Dniu Otwartym w Zespole Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top