Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

27 kwietnia br. w ramach obchodów 232 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja  młodzież  Powiatu Łukowskiego wzięła udział w VI Pieszym Rajdzie 3 Majowym po Rezerwacie Jata. Ponadto obecni byli przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych mediów, nauczyciele, zaproszeni goście i organizatorzy wydarzenia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IT i IIA wraz z opiekunami p. Pawłem Warpasem i  p. Agnieszką Goławską.

Warto pamiętać, że Rezerwat Jata jest leśnym rezerwatem przyrody znajdującym się na terenie gminy Łuków; na północno-zachodnim skraju Równiny Łukowskiej, zaś jego początki sięgają okresu II RP. Przedmiotem ochrony jest zachowanie wielogatunkowego lasu o charakterze naturalnym z udziałem jodły, występującej tu na północno-wschodniej granicy swego zasięgu.

Uczestnicy tegorocznego Rajdu wyruszyli w pieszą wędrówkę, której towarzyszyła sprzyjająca pogoda i miła atmosfera. Początek trasy miał miejsce w Klimkach, następnie piechurzy przeszli do pomnika ks. St. Brzóski przy którym wspominano wydarzenia związane z Powstaniem Styczniowym. Kolejnym punktem wędrówki była wiata edukacyjna „Ostoja” gdzie czekał przygotowany ciepły posiłek i napoje.  Na zakończenie uroczystości wszystkie  szkoły otrzymały certyfikaty uczestnictwa w Rajdzie.

1 (1)
2
3 (1)
4
5

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top