Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

Tegoroczni maturzyści odnowili tradycję i w dniu 12 kwietnia 2023r. odbyli pielgrzymkę na Jasną Górę, której przewodniczył ksiądz Mateusz Pasek wraz z wychowawczynią panią Barbarą Walo. Wielu z nich po raz pierwszy odwiedziło to miejsce, aby przed cudownym obrazem Matki Bożej podziękować za dotychczasowe łaski i prosić o właściwy wybór drogi życiowej.

Młodzież miała możliwość poznać dokładną historię cudownego obrazu i dzieje klasztoru, gdyż siostra zakonna – nasza przewodnik – ciekawie przedstawiła najważniejsze wydarzenia i opowiedziała o okolicznościach powstania Jasnej Góry. Młodzież zwiedziła również: Kaplicę Matki Bożej i Bazylikę Jasnogórską, Salę Rycerską, Kaplicę Różańcową, Skarbiec i Muzeum 600- lecia, Bastion św. Rocha – Skarbiec Pamięci Narodu. O godzinie 17.00 ksiądz Mateusz Pasek odprawił mszę św. w intencji tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół z Adamowa. Podczas kazania zaznaczył, że wiara jest bardzo potrzebna współczesnemu światu. Po mszy została odprawiona Droga Krzyżowa. Malarz przedstawił najważniejsze wydarzenia z życia Jezusa: od skazania na śmierć aż do wniebowstąpienia. W tym miejscu młodzież w skupieniu oddała się indywidualnej modlitwie. O 21.00 wszyscy spotkali się na Apelu Jasnogórskim, po którym wyruszyli w drogę powrotną do Adamowa.

Czas spędzony na Jasnej Górze zaowocował tym, że wielu młodych ludzi postanowiło powrócić do tego miejsca. Poszukują oni życiowych drogowskazów i własnego miejsca w świecie. Ksiądz zadbał, aby wyjazd miał charakter duchowy, dlatego była wspólna modlitwa i śpiewy. Jasna Góra to jedno z ważniejszych miejsc kultu maryjnego oraz najważniejsze centrum pielgrzymkowe katolików w Polsce, dlatego cieszymy się, że nasi uczniowie dołączyli do grupy tegorocznych pielgrzymów.

pielgrzymka1
pielgrzymka2
pielgrzymka3
pielgrzymka4
pielgrzymka5
pielgrzymka6

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top