Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

19 grudnia 2018 r. uczniowie klas licealnych wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Do odwiedzenia stolicy zaprosił naszą młodzież nowo powołany poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej pan Sławomir Skwarek. Podczas podróży „nasz” poseł  podzielił się wrażeniami z pierwszych dni pracy w Sejmie. Wyjaśnił, jakie obowiązki spoczywają na polskich parlamentarzystach i czym zajmują się posłowie, kiedy Sejm nie obraduje. Ta „lekcja w drodze” wygłoszona ze swadą i humorem dowiodła, że pan poseł wciąż ma duszę pedagoga. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie gmachu parlamentu.

Nieopodal budynków sejmowych stoi pomnik jednego z twórców naszej niepodległości, wybitnego działacza ludowego  Wincentego Witosa. Tam wspomnieliśmy jego słowa: „ A Polska winna trwać wiecznie…”, które są mottem naszej szkoły. Przed wejściem do budynku parlamentu mieliśmy okazje przekonać się, jak bardzo dba się tam o bezpieczeństwo. Każdy zwiedzający poddawany jest kontroli i nie wszystkie pomieszczenia są dostępne dla gości. Wizytę na Wiejskiej rozpoczęliśmy od spaceru z panią przewodnik. Przy okazji oglądania makiety budynków sejmowych usłyszeliśmy wykład o historii siedziby Sejmu. Na dłużej zatrzymaliśmy się na galerii sejmowej, skąd doskonale widać Salę Posiedzeń. Widzieliśmy więc loże rządowe, lożę prezydencką, fotele Marszałka i posłów-sekretarzy. Pan poseł Skwarek wskazał nam też swoje miejsce w ławach poselskich. Była to ciekawa lekcja wiedzy o społeczeństwie i dziejach polskiego parlamentaryzmu.

Dopełnieniem wyjazdu był seans filmowy. Obejrzeliśmy film „Bohemian Rhapsody”. Była to z kolei świetna lekcja wiedzy o kulturze.

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionów Chłopskich w Adamowie serdecznie dziękuje panu posłowi RP Sławomirowi Skwarkowi za zaproszenie do siedziby parlamentu w Warszawie.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top