Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

16 listopada 2023 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego najzdolniejsi uczniowie z terenu województwa lubelskiego odebrali wyjątkowe wyróżnienia – stypendium przyznane przez Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji i Nauki. Wśród 224 nagrodzonych znalazł się uczeń trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionów Chłopskich w Adamowie Mateusz Wileński. Pamiątkowy dyplom Mateuszowi wręczył wojewoda lubelski Lech Sprawka i lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk.

Mateusz Wileński otrzymał to wyróżnienie dzięki swojej pracy. W ubiegłym roku szkolnym uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole, otrzymując promocję z wyróżnieniem. Brał udział w wielu konkursach przedmiotowych m.in. w finale I Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Człowiek w środowisku”, w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Badawczego „Postaw na słońce”, w II etapie VIII Konkursu Językowego „Faces of America”, w finale powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” oraz w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. Gen. Sylwestra Kaliskiego. Ponadto Mateusz brał aktywny udział w pracach Samorządu Uczniowskiego.  Zasłużył więc na to szczególne wyróżnienie i dołączył do grona kilkudziesięciu stypendystów naszej szkoły. Pierwsze stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 1997/1998 otrzymała wówczas uczennica klasy IV A Marta Plewka.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Wszystkie te kryteria spełnił Mateusz otrzymując stypendium - nagrodę pieniężną, którą zapewne właściwie wykorzysta.

Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top