Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...
1 grudnia 2020 roku dyrektor Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie, pan Jarosław Szczepaniak, w obecności Wójta Gminy Adamów Pana Karola Ponikowskiego, z rąk pani sekretarz Województwa Lubelskiego Róży Dyrka oraz pani dyrektor Katarzyny Tokarczuk odebrał voucher na kwotę 1 100 101,08 zł w ramach projektu „Dobry START na rynku pracy” dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Projekt przewiduje szereg działań, które podniosą atrakcyjność nauki w naszej szkole.
Firma Lechaa Consulting Sp. z.o.o zorganizuje płatne staże dla 35 uczestników projektu, pokrywając m.in. koszty badań, szkoleń, odzieży roboczej, dojazdów i stypendiów stażowych. Jako partner w projekcie, da możliwość nauczycielom odbycia studiów podyplomowych z turystyki, hotelarstwa i gastronomii oraz doradztwa zawodowego. Przeprowadzi też kursy dla kadry pedagogicznej z „Nowoczesnych technik wykorzystywanych w nauczaniu” i „Motywowania uczniów i umiejętności kształcenia pracy w grupie” oraz kurs pod nazwą „Efektywny nauczyciel sztuki kulinarnej”.
Dzięki dofinansowaniu z projektu Zespół Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie doposaży w podręczniki i pomoce naukowe bibliotekę szkolną, pracownie: biologiczną, chemiczną, kucharską i fryzjerską oraz stworzy pracownię do nauki języków obcych na miarę XXI wieku.
Jednak w szkole najważniejszy jest uczeń, dla którego przewidzieliśmy wiele atrakcyjnych zajęć. Pozwolą one zrobić pierwszy krok w dorosłość. Pod czujnym okiem doradcy przeprowadzone zostaną warsztaty z doradztwa zawodowego. Młodzi ludzie zbadają swoje preferencje zawodowe i będą mogli z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Nie zabraknie też zajęć z pedagogiem.
Projekt przewiduje zajęcia z kucharstwa, fryzjerstwa, podstaw przedsiębiorczości, matematyki, języka angielskiego i niemieckiego oraz chemii. Uczniowie wyjadą na bezpłatne wycieczki do zakładów pracy, ale także na Międzynarodowe Targi do Warszawy i Poznania. Nie zabraknie kursów: carvingu, cukiernika, obsługi opryskiwacza, obsługi koparkoładowarki. Uczniowie poznają zasady pracy kelnera i barmana oraz będą mogli ukończyć szkolenie z zakresu wizażu i stylizacji. 45 uczniów naszej szkoły bezpłatnie będzie mogło zrobić kurs prawa jazdy kategorii B. Projekt „Dobry START na rynku pracy” daje uczniom ogromne możliwości. Bezpłatne zajęcia, wyjazdy i kursy pozwolą podnieść im swoją atrakcyjność na rynku pracy, a zdobyta wiedza i doświadczenie otworzy nowe możliwości.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top