Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

25 września naszą szkołę odwiedziła Sofia Ennaoui – reprezentantka Polski, lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich i długich. Sofia Ennaoui ma 25 lat, urodziła się w Maroku. Jest córką Polki i Marokańczyka. W wieku 2 lat przyjechała do Polski, wychowała się w Lipianach. Obecnie jest zawodniczką AZS UMCS Lublin. Nasza znakomita biegaczka jest finalistką Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w biegu na 1500 metrów i wicemistrzynią Europy z 2018 na tym dystansie. Zdobyła także tytuł halowej mistrzyni Polski w biegu na 1500 metrów (2015 i 2018) i w biegu na 3000 metrów (2017). Kolejne sportowe trofea Sofii to złoty medal mistrzostw Polski juniorów (także w hali) oraz ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Sofia - niezwykle sympatyczna, bezpośrednia i skromna osoba - opowiedziała uczniom o swojej drodze do sukcesów sportowych. Zachęcała do uprawiania sportu oraz do prowadzenia zdrowego trybu życia. W czasie spotkania uczniowie mogli zadawać biegaczce pytania dotyczące m.in. jej diety, treningów, zainteresowań czy zarobków. Wielu z nas zostało obdarowanych pluszowymi misiami oraz zdjęciem z autografem lekkoatletki. Na koniec spotkania Sofia złożyła, zgodnie z tradycją naszej szkoły, podpis na fladze olimpijskiej i wpisała się do kroniki szkolnej.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top