Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

Pod takim hasłem 3 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Piotrem Tomalą - alpinistą z Lubelszczyzny, współorganizatorem i organizatorem kilkudziesięciu wypraw górskich, zdobywcą dwóch ośmiotysięczników: Czo Oju (8201 m.n.p.m.) w Tybecie oraz Broad Peak (8051 m.n.p.m) w Pakistanie. 27 stycznia 2018 roku, wspólnie z Denisem Urubką, Adamem Bieleckim i Jarosławem Botorem przerwali Narodową Zimową Wyprawę na K2 i wzięli udział w akcji ratowniczej na Nanga Parbat. Za uratowanie Elizabeth Revol otrzymał nagrodę „Wyczyn Roku 2018” przyznawaną przez Przegląd Sportowy. Od 22 maja 2018 r. szef programu Polski Himalaizm Zimowy.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, miejscowego gimnazjum oraz szkoły podstawowej, nauczyciele, Wójt Gminy Adamów p. Karol Ponikowski oraz obecni goście. Pan Tomala na wstępie przedstawił krótką historię polskiego himalaizmu nawiązując do swych znakomitych poprzedników – Jerzego Kukuczki czy Wandy Rutkiewicz. Głównym punktem spotkania były prezentacja filmu ukazującego wyprawę „od środka” oraz ciekawe opowieści o własnych przeżyciach z wyprawy. Była też prezentacja sprzętu, jaki towarzyszył naszemu gościowi oraz pytania zadawane przez uczniów.

Na zakończenie były podziękowania, kwiaty i życzenia zdobycia tego wymarzonego szczytu

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top