Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

10 maja drzwi naszej szkoły zostały otwarte dla gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli. Staraliśmy się jak najlepiej przyjąć gości i pochwalić się tym, co w naszej szkole najciekawsze. W trakcie Dnia Otwartego naszą szkołę odwiedziły grupy zorganizowane uczniów z gimnazjów w Adamowie, Woli Gułowskiej oraz Wojcieszkowa, a z gimnazjów w Okrzei, Radoryża Kościelnego oraz Zakępia uczniowie przyjeżdżali indywidualnie.

Przybyłe grupy witał gospodarz, czyli Pan Dyrektor i na spotkaniu wprowadzającym opowiadał o nauce w Zespole Szkół w Adamowie.

Kolejne etapy spaceru po szkole to pracownie kształcenia ogólnego. W pracowni fizycznej odbyły się pokazy z fizyki. Doświadczenia przygotował Radosław Pieniak, uczeń klasy pierwszej Szkoły Branżowej I stopnia i zaprezentował z pomocą Michała Więska, kolegi z tej samej klasy. Uczniowie omawiali i przedstawiali między innymi zasadę działania elektromagnesu, cewki Tesli, czy też obwodów elektronicznych zmieniających napięcie elektryczne. Oglądający z zainteresowaniem brali udział w pokazach. Pomoce wykorzystywane podczas eksperymentów zostały wykonane przez Radosława Pieniaka.

W pracowni biologicznej uczniowie klasy I i II przygotowali, przeprowadzili i omówili doświadczenia i obserwacje mikroskopowe dotyczące zagadnień z poziomu rozszerzonego z tego przedmiotu, które najczęściej występują w arkuszach maturalnych.

W pracowni informatycznej na gości czekała prezentacja po tytułem „Usługi w chmurze”. Uczennice z klasy I LO przedstawiły możliwości przetwarzania i współtworzenia informacji w chmurach informatycznych.

Gimnazjaliści zwiedzili również obiekty sportowe naszej szkoły. Chętnie sprawdzili swoje możliwości w nowoczesnej SALI FITNESS, gdzie spróbowali swoich sił na bieżni, rowerku czy steperze

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy w pracowniach praktycznej nauki zawodu. W pracowni fryzjerskiej uczniowie przyglądali się pracy naszych uczennic. Zostały zaprezentowane sprzęty oraz produkty, z jakich korzystają uczennice uczące się w zawodzie fryzjer. Każdy gimnazjalista odwiedzający w tym dniu naszą pracownię miał możliwość skorzystania z usług naszych fryzjerek. Mamy nadzieję, że ten dzień i nasza szkoła spodobała się gimnazjalistom i wrócą oni do nas we wrześniu.

W pracowni kucharskiej jak zwykle barwnie i smacznie.  W czasie Dnia Otwartego gimnazjaliści mieli niepowtarzalną okazję podziwiać różnorodne desery oraz drobne wyroby cukiernicze przygotowane przez uczniów. Było bardzo kolorowo i słodko. Przepyszne szarlotki, rogaliki z marmoladą i tęczowe kokosanki umilały czas i podniebienie a pizza zaspokoiła głód młodych adeptów. Gimnazjaliści zadawali wiele pytań, na które uczniowie oraz nauczyciele szukali właściwych odpowiedzi. Pytania dotyczyły przygotowanych wyrobów, z którymi młodzież zetknęła się po raz pierwszy.

Gimnazjaliści z pracowni wychodzili uśmiechnięci i „najedzeni” również wiedzą i informacjami dotyczącymi zdobywania zawodu kucharz.

Dzień otwarty należy uznać za bardzo udany, a jakie będą jego "owoce" przekonamy się we wrześniu.

 

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top