Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

11 stycznia był wyjątkowym dniem dla uczniów pierwszej klasy LO. Tego dnia otrzymali oni obiecane przy rekrutacji tablety. Tablety – nowoczesne urządzenia mobilne i jednocześnie doskonale znane 16 – 17 latkom – pozwolą na wprowadzenie nowego podejścia do nauczania.

Stopniowo tradycyjne „papierowe” podręczniki zostaną zastąpione przez e-podręczniki, a uczniowski plecak zrobi się lżejszy. Tablet umożliwi przeczytanie lektury w postaci e-booka, obejrzenie filmów ilustrujących treści z historii, WOSu czy języka polskiego. Mocną stroną tych urządzeń są edukacyjne aplikacje mobilne przydatne chociażby w nauce języków obcych czy edukacji przyrodniczej. Tablet może być również aparatem fotograficznym, narzędziem do tworzenia filmów, kalkulatorem, narzędziem do komunikacji i wymiany doświadczeń. Podczas lekcji tablety dadzą możliwość organizacji pracy grupowej z elementami rywalizacji pomiędzy zespołami uczniów. Tradycyjne klasówki będzie można zastąpić testami i sprawdzianami przeprowadzanymi za pomocą tabletów i działającej już platformy e-learningowej. Mamy nadzieję, że uczniom klasy pierwszej łatwiej się będzie teraz uczyć wink

Wprowadzeniu tabletów towarzyszy powstanie nowoczesnej infrastruktury technicznej. W ramach projektu unijnego realizowanego w Zespole Szkół powstała szkolna sieć komputerowa. Uczniowie i nauczyciele wezmą udział w szkoleniach „Aplikacje w chmurze”, a nauczyciele w kursie z zakresu obsługi urządzeń cyfrowych i wykorzystania narzędzi cyfrowych w nauczaniu przedmiotowym. 

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top