Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

Gra "Podróż w czasie po gminie Adamów" opracowana przez Julkę Plewkę, Patrycję Wysokińską, Olę Woźniak i Wiktorię Kucińską (uczennice klasy Ib LO) została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Geniallne Miejsca. Zespół z naszej szkoły zajął I miejsce w województwie lubelskim! Dziewczyny dostały też Złoty Bilet (jako jedna z 6 drużyn z całej Polski) na uroczystość wręczania nagród laureatom. Wyniki konkursu poznaliśmy 27 kwietnia podczas  uroczystego podsumowania regionalnego etapu konkursu, które odbyło się w formie online.

Konkurs Geniallne Miejsca jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz działającą w jego ramach Sekcję Informatyki Szkolnej. Patronami konkursu są: Genially, Minister Edukacji i Nauki, Polska Izba Turystyki, GovTech Polska oraz marszałkowie poszczególnych województw. Konkurs polega na przygotowaniu prezentacji w genially w postaci gry lub escape-roomu na temat miejscowości, w której znajduje się szkoła. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Genially to bardzo ciekawe narzędzia webowe do projektowania interaktywnych treści. Umożliwia tworzenie m.in.: prezentacji, interaktywnych obrazków, quizów, przewodników, infografik, oraz prezentacji wideo. 

Gra przygotowana przez zespół z naszej szkoły prowadzi uczestnika przez wieki historii Adamowa. Uczestnik dowie się z niej o ciekawych faktach z historii lokalnej oraz wielkich zdarzeniach historycznych, które dotknęły naszą okolicę. Gra polega na rozwiązaniu pięciu zadań o historii naszej Małej Ojczyzny. Przejście do kolejnego etapu jest możliwe po prawidłowym rozwiązaniu zadania. Uczestnik otrzymuje wtedy jedną z liter hasła. Finał gry to wpisanie hasła i jeśli jest ono poprawne wyświetlenie ciekawostki. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 108 prac z 13 województw. 81 spełniło wymogi konkursowe i zostało zamieszczonych na Geniallnej Mapie Polski! Na mapie znajduje się także Adamów!!!!

Zachęcamy do zagrania w grę "Podróż w czasie po gminie Adamów", którą znajdziecie tutaj. Polecamy również aplikację genially.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top