Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2023
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2023

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

Julia Plewka (IB), Patrycja Wysokińska(1B) i Mateusz Wileński (2A) pracując pod opieka mgr Elżbiety Turskiej przystąpili do kolejnej edycji konkursu „Faces of America” i pisząc esej na temat „Would you like to study at one of American universities? Why/why not?” przeszli do drugiego etapu konkursu plasując się na zaszczytnym 15 miejscu.

Należy tu zaznaczyć, że do konkursu zgłosiło się około 130 szkół ponadpodstawowych z całej Polski, a ostatecznie do pierwszego etapu zakwalifikowano 105 drużyn. Prace konkursowe zostały ocenione przez przedstawicieli Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS, według takich kryteriów jak: wartość merytoryczna, język oraz innowacyjność. Decyzją Komisji Konkursowej wśród laureatów pierwszego etapu znalazło się 50 drużyn, w tym nasza na 15 miejscu. Już teraz GRATULUJEMY sukcesu i życzymy powodzenia w etapie II, który odbędzie się 21.03. 2023 r w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS.

Konkurs Językowy „Faces of America” jest organizowany przez Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS. Głównym celem konkursu jest promowanie znajomości języka angielskiego i podniesienie poziomu umiejętności językowych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, a także popularyzowanie szeroko rozumianej wiedzy na temat kultury amerykańskiej.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top