Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2023
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2023

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

Bardzo radosne informacje napłynęły do nas w ostatnich dniach od organizatora Ogólnopolskiego Interaktywnego Konkursu Wiedzy o SGO „Polesie”, bowiem uczennice naszej szkoły zajęły w nim trzy pierwsze miejsca! 

Tegoroczny konkurs został zorganizowany przez Dom Kultury – Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej w trzech kategoriach w związku z realizacją projektu „Wola Gułowska – to tu ICH OSTATNI BÓJ” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach projektu „Patriotyzm Jutra”. Dla najlepszych uczestników rywalizacji przewidziano atrakcyjne nagrody.

Zakres tematyczny obejmował między innymi zagadnienia dotyczące Korpusu nr IX Brześć nad Bugiem, biografii generała Franciszka Kleeberga, Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie” i osób oraz oddziałów zbrojnych związanych z tą formacją, wojny obronnej Polski 1939 r., losów Kleeberczyków po II wojnie światowej, a także stopni i hierarchii w Wojsku Polskim w 1939 r.

Zwyciężczynią konkursu w kategorii uczniów szkół średnich została Milena Jazurek z klasy IIIa, zaś odpowiednio drugie i trzecie miejsce zajęły: Julia Zdunek z klasy Ia i Aleksandra Pazderska z klasy IIIa. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 1 października w Domu Kultury w Woli Gułowskiej. Gratulujemy!

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top