Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

,,Jesteśmy wszyscy uczniami do zgonu... a na polu właściwej nauki kto stanął i nie posuwa się naprzód, ten do żywych nie należy"  J. I. Kraszewski

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie wzięli udział w konkursie czytelniczym poświęconym Józefowi Ignacemu Kraszewskiemu.

Naszą szkołę reprezentowała Dominika Dzido z klasy II A, która otrzymała wyróżnienie. Dominika znacznie poszerzyła znajomość lektur z podstawy programowej i wyszła poza obowiązujący kanon szkolny, co jest nie lada wyzwaniem dla młodego czytelnika. Świetnie opanowała biografię pisarza i dzieła wskazane przez organizatorów XXXVIII Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego. ,,Spotkanie z Kraszewskim" zaszczepia w uczniach miłość do języka ojczystego oraz literatury, która przecież jest skarbnicą największych i najpiękniejszych ludzkich myśli. Pobyt w Romanowie to także doskonała lekcja muzealna, gdyż mało kto wie, że Kraszewski napisał ponad 200 powieści w 400 tomach, 150 opowiadań, nowel, obrazków, liczne felietony, recenzje, listy i artykuły prasowe. Ponadto był to uzdolniony malarz i wielki społecznik. Dominice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top