Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

Konkurs „Ślady Powstania Styczniowego – Historia i Pamięć” już rozstrzygnięty. Z naszej szkoły udział w konkursie wzięli: w kategorii plastycznej Jakub Golian i Emilia Pilarska a w kategorii literackiej: Weronika Alikowska, Kamila Gajaszek, Małgorzata Gremplewska, Karolina Kubera, Aleksandra Szczepaniak i Anna Witek. Uczniowie otrzymali dyplomy i podziękowania od organizatorów. Opiekunem młodych artystów był pan Paweł Warpas.

Konkurs został podzielony na dwie kategorie: literacką, w której zadaniem ucznia było napisanie wiersza poświęconego miejscom, postaciom i motywom związanym z Powstaniem Styczniowym w swojej okolicy; oraz kategorię plastyczną, w której uczestnicy mieli za zadanie opracować autorską pracę w technice rysunkowej lub malarskiej. Celem konkursu było uświadomienie uczniom znaczenia Powstania Styczniowego oraz promowanie i kształtowanie postaw patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego na terenie województwa lubelskiego. Patronat nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty, Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Patronat Honorowy Minister Edukacji i Nauki. Gratulujemy naszym uczniom udziału w konkursie i ujawnienia swojego talentu plastycznego i literackiego. Wiersze naszych uczennic, pełne uczuć patriotycznych i osobistych refleksji związanych z walką powstańców styczniowych w naszej okolicy, zostaną zaprezentowane na stronie internetowej w kolejną rocznicę Powstania Styczniowego.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top