Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

Uczniowie zaangażowani w realizację konkursu badawczego „Postaw na Słońce” nie ustają w akcji promocyjnej wykorzystania OZE, a szczególnie fotowoltaiki do wytwarzania energii elektrycznej w gospodarstwach domowych. Tym razem 19 maja br. przeprowadzili oni zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 4-8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Adamowie.

Podobnie, jak na zajęciach dla uczniów naszej szkoły, opowiadali, czym są odnawialne i nieodnawialne źródła energii, jakie skutki niesienie spalanie paliw kopalnych, omawiali, jak jest zbudowany i jak działa panel fotowoltaiczny. Najważniejszym punktem ponownie była prezentacja autorskich danych badawczych, dotyczących zużycia energii elektrycznej w ich domach jednorodzinnych oraz w naszej szkole. W tracie zajęć nie obyło się oczywiści e bez panelu dyskusyjnego nt. sposobów oszczędzania energii, a na koniec Helioaktywni opowiedzieli, jak podjąć się realizacji montażu takiej instalacji w swoim domu, jaki byłby jej szacunkowy koszt oraz jak można pozyskać dodatkowe środki finansowe na realizację tej „ekologicznej” inwestycji.  Młodsi koledzy z adamowskiej szkoły podstawowej z wielką uwagą przysłuchiwali się naszej prezentacji. Cieszy nas fakt, że mogliśmy podzielić się z innymi zdobytą wiedzą i doświadczeniem – na pewno zaowocuje to w przyszłości i przyczyni się do poprawy stanu naszej planety. 

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top