Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

21 kwietnia Zespół Szkół w Adamowie zaprosił wszystkich na coroczny Dzień Otwarty. Tym razem w pracowni chemicznej na ósmoklasistów czekała gra dydaktyczna. Odwiedzający nas uczniowie musieli zmierzyć się z wiedzą o rozpuszczalności, chemicznymi kostkami i graficznym rebusem. Finałem gry było doświadczenie, którego celem było zebranie pewnego gazu do balonika, by potem zgasić przy jego użyciu świeczkę.

W sali 204 przygotowano dla ósmoklasistów 7 stolików-stanowisk. Podczas chemicznej zabawy opiekę nad gośćmi sprawowali nasi uczniowie, którzy jednocześnie asystowali im przy wykonywaniu poszczególnych zadań. Nad całością działań w pracowni czuwała pani Jagoda Abramek - nauczycielka chemii i opiekunka pracowni chemicznej. Dodatkowo w każdej z odwiedzających nas grup, najszybszy zespół, który rozwiązał całą grę dydaktyczną mógł wziąć udział w specjalnie przygotowanej loterii. Do wygrania były m.in. dodatkowe nieprzygotowania z chemii, zwolnienie z odpowiedzi ustnej czy wreszcie "5 na start" z aktywności (do wykorzystania w nowym roku szkolnym).

Kolejnym przystankiem dla 8-klasistów były języki obce: angielski, rosyjski i niemiecki w sali 107. Tym razem nasi nastoletni goście zmierzyli się z quizem kulturowym dotyczącym ciekawostek kulturowych Wielkiej Brytanii, Rosji i Niemiec. Przy muzyce ósmoklasiści zastanawiali się jaki tytuł nosi obecny król Anglii, ile psów miała królowa Elżbieta przez całe swoje życie czy też, ile ludzi zamieszkuje terytorium Rosji. Dla trzech osób z każdej grupy, które zdobyły najwięcej punktów w quizie czekała nagroda w postaci małego upominku oraz voucher „5 na start” z aktywności w nowym roku szkolnym 2023/24. Nad zabawą czuwały p. Elżbieta Turska oraz p. Karolina Alikowska wraz z grupą młodzieży z klasy 2a LO: Patrycją Szaniawską, Zuzanną Czubacką, Julią Kryczką, Martyną Brudkowską oraz Mateuszem Wileńskim.

Jak zbudować i zaprogramować robota można było dowiedzieć się w pracowni komputerowej. Efekty swojej pracy prezentowali tam uczniowie realizujący innowację pedagogiczną “Projektowanie gier komputerowych i grafika 3D”.

Młodzież zwiedzając część sportową naszej szkoły miała możliwość zapoznania się z nowoczesną, w pełni wyposażoną SALĄ FITNESS. Uczniowie spróbowali swoich sił na bieżni, rowerkach stacjonarnych, orbitreku, czy też wyciskając sztangę leżąc.

Ofertę kształcenia zawodowego przedstawili nauczyciele i uczniowie klas kucharskich i fryzjerskich. W pracowni gastronomicznej na naszych gości czekał słodki poczęstunek: pyszne kolorowe kokosanki, muffinki i ciasteczka. Każdy mógł spróbować wypieków naszych młodych kucharzy oraz poznać pracownię gastronomiczną. Uczniowie klas kucharskich udzielali wszelkich informacji młodszym kolegom na temat kształcenia w zawodzie kucharz. W pracowni fryzjerskiej ósmoklasiści mogli spróbować swoich sił przy myjniach i fotelach fryzjerskich…i dobrze się przy tym bawili. Nasi uczniowie wykonywali też fryzury. 

Swoje dokonania i umiejętności zaprezentowali także uczniowie technikum. Architekci krajobrazu przygotowali w głównym holu wystawę prac i projektów, nad którymi pracowali w tym roku szkolnym. Znalazły się tam ćwiczenia z rysunku, perspektywy, prace malarskie przedstawiające martwą naturę oraz projekty arkusza inwentaryzacyjnego fragmentu skweru w Adamowie. W pracowni uczennice przygotowały rzut z góry terenu naszej szkoły, który posłużył odwiedzającym do tworzenia projektów koncepcyjnych za pomocą architektonicznych “puzzli” opracowanych również przez uczniów z TAK. O kształceniu w zawodzie leśnik opowiadał ósmoklasistom nauczyciel przedmiotów zawodowych pan Grzegorz Majek. 

Nasi goście zwiedzali różne "zakamarki" szkoły, w tym internat, bibliotekę a na szkolnych korytarzach rozmawiali z nauczycielami i uczniami. Zainteresowanych ofertą szkoły i ich opiekunów oprowadzała młodzież szkolna. W Dniu Otwartym uczestniczyło ponad 150 osób (być może przyszłych uczniów naszej szkoły), m.in. z Adamowa, Krzywdy, Okrzei, Oszczepalina, Serokomli, Woli Bystrzyckiej, Woli Gułowskiej, Woli Okrzejskiej, Wojcieszkowa, Wólki Domaszewskiej.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top