Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2023
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2023

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

18 listopada br. nasi uczniowie wzięli udział w finałowym etapie konkursu chemicznego „Z chemią za pan brat” organizowanego przez redakcję Kuriera Lubelskiego, przy wsparciu merytorycznym pracowników Wydziału Chemii UMCS. W ostatnim etapie poszczególne szkoły mogły reprezentować 3-osobowe drużyny (1 uczeń klasy I, 1 uczeń klasy II i 1 uczeń klasy III liceum). Zwycięzcami etapu szkolnego w swojej kategorii, a zarazem reprezentantami Zespołu Szkół w Adamowie okazali się: Oktawia Więckowska (1 A LO), Kinga Zagrodnik (2 A LO) i Jakub Duran (3 A LO).

Uczniowie w ostatecznych rozgrywkach mierzyli się z niełatwymi pytaniami z zakresu chemii nieorganicznej i nieorganicznej, podzielone na 10 bloków tematycznych. Odpowiedzi udzielali przy pomocy specjalnych pilotów, które umożliwiły bezpośrednią prezentację wybieranych przez nich odpowiedzi. Dla naszych uczniów jest to początek cudownej drogi z nauką, jaką jest chemia. Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu będą rozwijać swoją chemiczną wiedzę i umiejętności.  

Relacja-reportaż z przebiegu konkursu znajduje się pod linkiem poniżej:

https://kurierlubelski.pl/za-nami-final-konkursu-z-chemia-za-pan-brat-wygrali-nasz-test-zgarneli-10-tysiecy-na-pracownie-chemii-zobacz-zdjecia/ar/c5-14588843?fbclid=IwAR3RHipnCYzio_wyEGDjIlcmperU1NWiYnGQeiVSJj90q_wR9vYtx_yrd10

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top