Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” – słowa C.K. Norwida stały się mottem do rozważań podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły i ślubowania klas pierwszych LO i BSI w Adamowie.

Klasa IIIA przygotowała montaż słowno-muzyczny poświęcony Franciszkowi Kamińskiemu i Batalionom Chłopskim. Wiersze o tematyce patriotycznej wprowadziły w uroczysty nastrój, zaś piosenki w wykonaniu Klaudii, Oli i Weroniki skłoniły do refleksji wszystkich obecnych. Prowadzące odtworzyły biografię wielkiego patrioty, uczestnika walk o niepodległą Polskę, twórcy i komendanta Batalionów Chłopskich – gen. Franciszka Kamińskiego. 24 lutego 2000r. odszedł na wieczną wartę człowiek, po którym zostało „piękno naszego świata”. Dziewczęta nadmieniły, że jako społeczność szkolna dumni jesteśmy, że Franciszek Kamiński jest naszym patronem. Dla nas jest wielkim autorytetem moralnym, mistrzem doskonałym, niedoścignionym, wzorem i przykładem w dążeniu do celu. To właśnie od takich ludzi mamy się uczyć miłości, przywiązania do ziemi ojczystej, sumienności i odpowiedzialności za losy ojczyzny i drugiego człowieka.

Recytujące przypomniały hymn Batalionów Chłopskich z lipca 1944r. napisany przez Zofię Solarzową, działaczkę harcerstwa i ruchu ludowego. Podniosła atomosfera została podtrzymana dzięki słowom piosenki: „To cała prawda” Piotra Rubika „Mówię prawdę, wyznaję prawdę. Wierzcie lub nie. Boli zniewaga, chwieje się waga, wraca odwaga… Masz prawo kochać, masz prawo śnić”

Po uroczystości z okazji Dnia Patrona Szkoły, uczniowie z klas pierwszych złożyli ślubowanie. Szkolna uroczystość zakończyła się wystąpieniem dyr. Jarosława Szczepaniaka, który podkreślił, że „wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze”.

IMG_2674
IMG_2677
IMG_2678
IMG_2692
IMG_2697

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top