Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

Od 11.12.2017 do 15.12.2017 w murach naszej szkoły gościliśmy ponownie wolontariuszy – tym razem dwie studeńki - w ramach studenckiego programu wymiany studentów "Next Step", realizowanego przez międzynarodową organizację studencką AIESEC.

Współpraca z AIESEC i lekcje z obcokrajowcami po angielsku to już tradycja w naszej szkole. Opiekunem warsztatów z ramienia szkoły jest Elżbieta Turska. W tym roku odwiedziła nas Maneesha z Galle ze Sri Lanki oraz Paulina z Sayula, Talisco z Meksyku. Obie dziewczyny są studentkami w swoich krajach, a do Polski przyjechały tylko na kilka tygodni.

Maneesha studiuje francuski oraz bankowość i zarządzanie, zaś Paulina zarządzanie turystyką. Obie ciekawe świata przybyły do nas chcąc przybliżyć nam swoją ojczyznę. Po prostu opowiedzieć o ludziach, którzy choć żyją tysiące kilometrów od nas, na innych kontynentach, wychowani w innych kulturach tak naprawdę nie różnią się wiele od nas. Maneesha i Paulina codziennie prowadziły warsztaty kulturowe w języku angielskim z poszczególnymi klasami. Każde zajęcia, choć miały podobny scenariusz tak naprawdę przebiegały w różny sposób i koncentrowały się na innych aspektach kulturowych. Przez ten tydzień dowiedzieliśmy się wiele o kulturze i historii obydwu krajów, uczyliśmy się podstawowych zwrotów oraz liczenia do 10 w języku Sinhala (jeśli zaś chodzi o pisownie w tym języku to tego już się nie podjęliśmy), jak również ludowych tańców ze Sri Lanki i Meksyku.

Nasi uczniowie nie pozostali bierni i również chcąc dziewczętom przybliżyć naszą kulturę przygotowali prezentacje multimedialne w języku angielskim o naszym kraju (Klaudia Pociejuk, Sylwia Morlo i Ola Ozygała z IIa), o najpiękniejszych miastach w Polsce wartych zobaczenia (Kinga Kalicka z IIIa), natomiast Natalia Cieślak i Kamila Ciołek wprowadziły studentki w świat polskich tradycji bożonarodzeniowych. Czwartek Paulina i Maneesha aktywnie brały udział w próbie poloneza razem z klasami trzecimi, a w piątek obie dziewczyny mogły sprawdzić się w przygotowywaniu polskich potraw wigilijnych pod czujnym okiem Pani Agnieszki Goławskiej.

Tydzień współpracy międzynarodowej dobiegł końca i trochę żal się żegnać z tak sympatycznymi wolontariuszkami, ale pozostaje w nas radość i nadzieja kolejnego spotkania.  

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top