Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2023
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2023

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konferencji historycznej „Odrodzenie i Odbudowa Niepodległej Rzeczpospolitej”, zrealizowanej w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Konferencja odbyła się 29.11.2017 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Spotkanie połączone było z quizem historycznym dla młodzieży. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 40 zespołów z terenu województwa lubelskiego. Skład naszej drużyny pod opieką p. Pawła Warpasa: Diana Grzechnik, Jakub Biaduń i Kacper Górka – uczniowie klasy III LO.

Konferencję otworzył wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, który w swoim wystąpieniu odniósł się do niedawno obchodzonej 99 rocznicy odzyskania niepodległości. Jak podkreślał wojewoda musimy pamiętać o tym, że niepodległość nie przyszła nam łatwo.

W Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego poza młodzieżą obecni byli również nauczyciele oraz kombatanci, w tym Żołnierze Podziemia Niepodległościowego.

Po otwarciu konferencji przez wojewodę Czarnka referat pt. „Polska droga do niepodległości – jedną z najpiękniejszych kart w dziejach Europy" wygłosił dr hab. Jacek Gołębiowski z KUL. O bankowości w odrodzonej Rzeczypospolitej mówiła dr Ilona Skibińska-Fabrowska, dyrektor Narodowego Banku Polskiego Oddział Okręgowy w Lublinie. Referatowi towarzyszyła prezentacja monet NBP. Zebrani na sali mogli także wysłuchać referatów pozostałych prelegentów: dr hab. Mieczysława Ryby (KUL) nt. starań dyplomatycznych Polaków o odzyskanie niepodległości; dr hab. Cezarego Tarachy (KUL) pt. „Hiszpańskie echa polskiej niepodległości” oraz dr hab. Tomasza Panfila (IPN Lublin/KUL) pt. „Odrodzenie gospodarcze Polski – Centralny Okręg Przemysłowy”.

Dzięki tej konferencji wszyscy zgromadzeni mieli możliwość lepiej poznać historię naszego kraju, a w szczególności „długą drogę do niepodległości” jaką trzeba było przejść, aby móc dziś cieszyć się wolnością.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top