Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2023
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2023

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

15 listopada uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Adamowie przenieśli się w świat bajek, uczestnicząc w warsztatach językowych pt. „Bajki braci Grimm”. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bilet wstępu – bajka w ręku”.

Miało ono charakter integracyjny, ponieważ uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły (z klasy IA i IIA), którzy pomagali przeprowadzić te warsztaty i służyli dobrą radą swoim młodszym kolegom i koleżankom.Warsztaty były współorganizowane z nauczycielkami języków obcych panią Kingą Pawlicką i Panią Agnieszką Bogusz, które pracują w szkole podstawowej w Adamowie. 

Uczniowie w parach wykonywali różne zadania (stacje): dopasowywali tytuły bajek w języku niemieckim, angielskim i polskim, tłumaczyli fragmenty bajek, przyporządkowywali tytuły bajek do zdjęć przedstawiających znane postacie z bajek braci Grimm, układali zdjęcia z filmu „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” we właściwej kolejności, dopasowywali różne rekwizyty do tytułów bajek, układali bajkowe puzzle, ratowali księżniczkę i rycerza uwięzionych w osobnych wieżach oraz próbowali uzyskać odpowiedź na pytanie: „Lustereczko – powiedz przecie – kto jest najpiękniejszy na świecie?”, które zadawali w języku niemieckim i angielskim. Uczniowie mogli również poczytać bajki w oryginale i posilić się słodką niespodzianką.

Nad prawidłowym przebiegiem warsztatów czuwali nauczyciele języka niemieckiego i angielskiego, którzy udzielali uczniom wskazówek, sprawdzali poprawność wykonanego zadania i motywowali uczniów do dalszej pracy.

Warsztaty były doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i uświadomienia sobie, że nauka języków obcych to także świetna zabawa. 

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top