Z radością  informujemy, że zespół uczniów  naszej szkoły w składzie: Weronika Olejarz, Natalia Kowalik i Hubert Zdunek z klasy IIT zakwalifikował się do II edycji konkursu pn. „Naukolatek”- Nastoletni Naukowiec.

Uczniowie przygotowali projekt badawczy pt.: „Jakim powietrzem oddychamy? Porosty jako bioindykatory jakości powietrza. Badanie stanu czystości powietrza w Gminie Adamów za pomocą skali porostowej.”, otrzymując tym samym dofinansowanie na jego realizację! Zespół będzie prowadził pracę badawczą, podczas której spróbuje dowiedzieć się jaki jest stan czystości powietrza w Gminie Adamów.

Konkurs uczniowskich projektów badawczych „NAUKOLATEK – Nastoletni Naukowiec” jest organizowany w ramach środków otrzymanych od Ministra Edukacji i Nauki w ramach finansowania Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jest dedykowany wybitnym uczniom szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu jest systemowe włączenie w rozwój polskiej nauki zdolnych uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ukierunkowanie ich zainteresowań na przyszłą karierę naukową. Opiekunem uczniów jest pani Karolina Alikowska.

Back to top