W dniu 27 września 2018r. klasa IIIA wzięła udział w tzw. „Salonie maturzystów. Perspektywy 2018”. W tym roku spotkania odbyły się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Przygotowany program spotkań był bardzo interesujący. Nasi uczniowie zapoznali się z przebiegiem i procedurami egzaminu maturalnego.

Wykład prowadził Piotr Ludwikowski – Kierownik Pracowni Matur OKE w Krakowie. Później słuchali pracowników z Warszawskiej Szkoły Reklamy, którzy podpowiadali, jak osiągnąć sukces na maturze ustnej dzięki narzędziom komunikacji, zaś Teresa Bulska – ekspert OKE w Krakowie opowiedziała, w jaki sposób osiągnąć wysoki wynik na maturze z j. polskiego. Uczniowie otrzymali kompletny zbiór ofert polskich uczelni wraz z zasadami przyjęć. Dzięki temu uzupełnią wiedzę o tym, co mogą studiować, z jaką maturą, z jakim certyfikatem jakości, z jaką perspektywą pracy.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył film „Dywizjon 303”. Oglądający mogli podziwiać heroiczną postawę polskich pilotów podczas II wojny światowej, efekty specjalne i ruchy walk powietrznych. Fabuła filmu powstała na bazie słynnej książki A. Fiedlera, który odwiedzał lotników w ich bazie w Northolt.

Po powrocie do szkoły nasi przyszli maturzyści mogą wykorzystać cenne wskazówki, zastosować je w praktyce, aby osiągnąć sukces na maturze.

IMG_2658[1]
IMG_2651[1]
IMG_2652[1]
IMG_2655[1]

Back to top