W dniu 02.10.2021r. na terenie naszej gminy uczczono pamięć żołnierzy SGO „Polesie” generała Franciszka Kleeberga w 82 rocznicę ich boju kończącego okres kampanii jesiennej. Sobotnie uroczystości zakończył tradycyjny capstrzyk kawaleryjski w Kalinowym Dole - miejscu ostatniej potyczki, którą stoczył Pułk 3 Strzelców Konnych. Wzięli w nim udział żołnierze z Batalionu Dowodzenia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, Kawalerzyści Ochotnicy. Tradycyjnie już w tym miejscu hołd żołnierzom oddał generał dywizji dr Jarosław Gromadziński- dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej, poseł S. Skwarek, generał M. Rohde, pułkownik Dariusz Dróżdż czy płk Wojciech Łączyński. W tej ceremonii tradycyjnie wzięła udział także delegacja naszej szkoły: dyrektor Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego pani Sylwia Żelazowska, Poczet Sztandarowy – Jurski Paweł, Golian Jakub, Pazderska Aleksandra, Jazurek Milena, Pilarska Emilia wraz z opiekunem Patrykiem Nowickim.

Back to top