W dniach 29.09 (Liceum Ogólnokształcące) oraz 30.09 (Szkoła Branżowa) obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie obydwu szkół aktywnie brali udział w tych dniach w licznych i różnorodnych zajęciach związanych z obchodami Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Uczniowie klas I-III LO uczestniczyli w nietypowych warsztatach językowych rozwijających sprawności mówienia w językach obcych, poszerzających zasób słownictwa i zakres wiedzy kulturoznawczej. Klasa Ia LO wzięła udział w kreatywnych warsztatach nauki słownictwa w trzech językach angielsko-niemiecko-rosyjskim.

Uczniowie klasy IIa LO i IIIa LO poszerzali swój zasób słownictwa i wykorzystywali poznaną wiedzę w praktyce podczas warsztatów gier planszowych w trzech językach. Następnie uczniowie klas III LO (A i B) odkrywali zagadki angielskojęzyczne dotyczące Londynu metodą Escape Room’u. 
Klasy trzecie szkoły branżowej wzięły udział w „Gramatycznych wyzwaniach językowych” - podczas których uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością zasad gramatycznych, obowiązujących w języku angielskim. Zwyciężyła Dominika Bas z klasy III bsb. Natomiast klasa druga, w ramach „Kulinarnych podróży po Europie”, przygotowała przepisy typowych dań włoskich, które przetłumaczyli z języka angielskiego na język polski, a następnie przeobrazili je w pyszne dania podczas zajęć praktycznych.

W tych dniach wszystkie klasy wzięły udział w konkursie klasowym „Kolorowy świat europejskich flag”. Konkurs wygrały klasa Ia LO i IIIa LO otrzymując nagrodę w postaci vouchera, który będzie można wymienić na dzień wolny od pytania. 

Uczniowie mogli też wykazać się wiedzą kulturoznawczą krajów anglo- i niemieckojęzycznych oraz Rosji poprzez rozszyfrowanie ukrytych na terenie szkoły tajemniczych kodów QR. Należało znaleźć jak najwięcej tych kodów, rozszyfrować je (skanując kod) i odpowiedzieć na pytanie w danym języku. Konkurs wygrały ex aequo Julia Niedziela i Julia Zdunek z klasy 1a LO

W ciągu ostatniego tygodnia uczniowie odwiedzali też wystawę książek anglo-, niemiecko- rosyjskojęzycznych w czytelni. Mieli możliwość zobaczenia i przeżycia jak „smakuje książka w językach obcych” 

Zwycięzcom wszystkich konkursów GRATULUJEMY!

Back to top