25 września naszą szkołę odwiedziła Sofia Ennaoui – reprezentantka Polski, lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich i długich. Sofia Ennaoui ma 25 lat, urodziła się w Maroku. Jest córką Polki i Marokańczyka. W wieku 2 lat przyjechała do Polski, wychowała się w Lipianach. Obecnie jest zawodniczką AZS UMCS Lublin. Nasza znakomita biegaczka jest finalistką Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w biegu na 1500 metrów i wicemistrzynią Europy z 2018 na tym dystansie. Zdobyła także tytuł halowej mistrzyni Polski w biegu na 1500 metrów (2015 i 2018) i w biegu na 3000 metrów (2017). Kolejne sportowe trofea Sofii to złoty medal mistrzostw Polski juniorów (także w hali) oraz ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Sofia - niezwykle sympatyczna, bezpośrednia i skromna osoba - opowiedziała uczniom o swojej drodze do sukcesów sportowych. Zachęcała do uprawiania sportu oraz do prowadzenia zdrowego trybu życia. W czasie spotkania uczniowie mogli zadawać biegaczce pytania dotyczące m.in. jej diety, treningów, zainteresowań czy zarobków. Wielu z nas zostało obdarowanych pluszowymi misiami oraz zdjęciem z autografem lekkoatletki. Na koniec spotkania Sofia złożyła, zgodnie z tradycją naszej szkoły, podpis na fladze olimpijskiej i wpisała się do kroniki szkolnej.

Back to top