3 grudnia br. w naszej szkole, przed rozpoczęciem zebrania rodzicielskiego, miała miejsce wieczornica z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na ten patriotyczny wieczór zostali zaproszeni rodzice oraz mieszkańcy Adamowa i okolicy. Wśród zaproszonych gości był m. in. Wójt Gminy Adamów Karol Ponikowski i Przewodnicząca Rady Gminy Anna Bartosiewicz (absolwenci naszego liceum). Multimedialna panorama naszych dziejów z lat 1772-2018, okolicznościowa dekoracja oraz patriotyczne strofy poezji i piosenki w wykonaniu licealistów (Weroniki, Izabeli, Andżeliki, Aleksandry, Kingi i Alicji oraz Kacpra i Marcina, a także Jakuba i Pawła) pozwoliły na „narodowe zamyślenie” nad losami naszej Ojczyzny. Były też niespodzianki – „100 pierniczków na 100-lecie Niepodległości” przygotowane przez uczniów klas zawodowych pod patronatem Samorządu Uczniowskiego. W ten sposób po raz kolejny uczciliśmy rocznicę naszej Niepodległości. Wieczornicę przygotowali licealiści pod kierunkiem Pani Teresy Kwiatkowskiej i Pani Krystyny Marii Sadło a „narodowe” niespodzianki to dzieło Pani Katarzyny Jodełki i Pani Agnieszki Goławskiej. Wszystkim za obecność i przygotowanie uroczystego spotkania podziękował Dyrektor Szkoły Pan Jarosław Szczepaniak.

Back to top