W piątek 5 października b.r. na terenie naszej gminy w pięknie położonej posiadłości w Lipinach, w sceneriach idealnie pasujących do czasów 1939 roku miały miejsce zdjęcia do filmu „OSTATNI BÓJ” poświęconego SGO „Polesie”, która na naszych terenach stoczyła ostatnią bitwę wojny obronnej 1939 r.

W rolę statystów zaangażowali się uczniowie naszej szkoły: Maciek Wierzbicki i Mateusz Warpas,  którzy wcielili się w role żołnierzy niemieckich z pamiętnej kampanii 1939r., zaś Szymon Sprycha został ucharakteryzowany na mieszkańca wsi, któremu przyszło żyć w tamtych niespokojnych czasach.

Warto zaznaczyć, że Maciek i Mateusz byli obecni w samym centrum walk, gdzie kilkanaście metrów od nich znajdowała się kawaleria  uwikłana w walkę. Obaj mieli przydzielone role, jak to na wojnie. Całe szczęście jednak, że był to tylko film.

Premiera filmu „OSTATNI BÓJ”  odbędzie się w przyszłym roku w związku z 80 rocznicą pamiętnych wydarzeń wojny obronnej. Co ciekawe, będzie można go obejrzeć również w telewizji. Trzeba tylko uważnie śledzić akcję, aby sceny filmowe z udziałem naszych uczniów nie umknęły uwadze w czasie emocji, które niewątpliwie będą towarzyszyć widzom w czasie oglądania tego seansu filmowego.

Back to top